اخبار
برگزاری محفل انس با قرآن در مرکز آموزش های تخصصی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)

محفل انس با قرآن با حضور حجت الاسلام والمسلمین انصاری و جمعی از فرماندهان و کارکنان مرکز آموزش های تخصصی قرارگاه پدافند هوایی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و رحلت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: خدا را شاکریم که در محفل نورانی قرآن حضور داریم و انشاا... همه ما اهل فهم ، درک و عمل به این کتاب آسمانی باشیم و امیدواریم این نشست های قرآنی باعث آشنا شدن همه ما با مفاهیم بلند قرآنی شود.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیات ابتدایی سوره الرحمن گفت: همه ی قرآن نور و ارزشمند است اما هرکدام از این سوره ها و آیات مفاهیم خود را دارند همانگونه خداوند در آیات سوره الرحمن به نعماتی که در اختیار بندگان قرار داده است اشاره نموده و کلمه الرحمن که در ابتدای این سوره آمده است شاید از رموز این سوره باشد چرا که حکایت از لطف عام خداوند به همه بندگان دارد و لطف عام مخصوص پروردگار عالم است و خداوند بخش عظیمی از نعمات خود را گوشزد می کند و هیچ کس در عالم نمی تواند به بندگان لطف عام داشته باشد.

حجت الاسلام والسملین انصاری افزود: خداوند در این سوره یادگیری قرآن را قبل از اشاره به خلقت انسان آورده است که این نشان از اهمیت تعلیم قرآن دارد و اولین تعلیم دهنده قرآن خداوند متعال است.

وی در ادامه نعمت خلقت انسان و قدرت بیان را از دیگر نعمات الهی که در این سوره به ان اشاره شد برشمرد و تصریح کرد: باید نهضت فراگیری قرآن در کشور ایجاد شود چرا که در قرآن برای هر مطلب و موضوعی بهترین درس ها نهفته است و قرآن داروخانه ای است که شفای همه درد ها در آن موجود است.

گفتنی است در پایان این مراسم قاری ممتاز قرارگاه پدافند هوایی آقای محمد نصرتی وهمچنین آقای داوطلب از قاریان ممتاز نیروی هوایی به تلاوت آیاتی از قرآن پرداختند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر