اخبار مناطق
 

پیشکسوت دفاع مقدس و همرزم شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، با بیان اینکه صداقت، شجاعت، ولایتمداری و اخلاص جزء ویژگی های بارز شهید صیاد بود گفت: این شهید بزرگوار در تمام شرایط سخت و خطرناک همراه با مجموعه تحت فرماندهی خود حرکت می کرد و کمترین هراسی از مرگ نداشت.
امیر سرتیپ احمد ترکان در مراسم یادبود شهید صیاد شیرازی ، ایشان را الگویی کم نظیر قلمداد کرد و گفت: در تمام خاطراتی که از همنشینی با این شهید بزرگوار دارم آنچه به چشم می خورد صداقت، شجاعت، ولایتمداری و اخلاصی بود که همواره در گفتار و رفتار این شهید متبلور بود.
امیر سرتیپ ترکان در ادامه تصریح کرد: یکی از خدمات شایان شهید صیاد قبل از آغاز جنگ تحمیلی، سرکوب قائله های به وجود آمده توسط احزاب غیرقانونی در کردستان بود.
وی بیان کرد : رادیو و تلویزیون سنندج از ساعت 4 بعدازظهر رسما در اختیار این احزاب بود و نابسامانی به جایی رسیده بود که بسیاری از ارگان ها مانند شهربانی و ژاندارمری در کردستان تعطیل شده بودند.
امیر ترکان افزود: در چنین شرایطی شهید صیاد با متحد کردن جبهه انقلاب متشکل از سپاه و ارتش این اوضاع را نسبتا ساماندهی کرد و امنیت نسبی را به جاده های این استان بازگرداند. 
همرزم شهید صیاد شیرازی در ادامه سعه صدر، صبر، مشورت با زیردستان در خصوص تصمیمات مهم، سواد بالا و درایت را نیز جزء ویژگی های منحصر به فرد شهید صیاد عنوان کرد و گفت: این شهید همواره در سخت ترین و خطرناک ترین شرایط با مجموعه تحت فرماندهی خود همراه بود و می گفت: من باید جلوتر از همه حرکت کنم برای همین در جریان یکی از این ستون کشی ها در جاده های ناامن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و از ناحیه دست مجروح شد.
امیر سرتیپ احمد  ترکان در پایان اظهار کرد: مجموعه این ویژگی ها شهید صیاد را به الگویی کم نظیر مبدل کرد و از او شخصیتی ساخت که همواره حامی جبهه انقلاب و خار چشم دشمنان قسم خورده انقلاب بود و نهایتا به دست سفاک  منافقین کوردل صبح روز 21 فروردین ماه 1378 به فیض شهادت نائل شد.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر