اخبار خانواده ها
اختتاميه مسابقات سراسري قرآن قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در مشهد

اختتاميه سيزدهمين دوره مسابقات قرآن كريم ويژه خواهران شاغل، همسران و فرزندان كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با حضور حجت‌الاسلام محمدعلي موحدي كرماني، امام جمعه موقت تهران، در مشهد برگزار شد.

 اختتاميه سيزدهمين دوره مسابقات قرآن كريم ويژه خواهران شاغل، همسران و فرزندان كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با حضور حجت‌الاسلام محمدعلي موحدي‌كرماني، امام جمعه موقت تهران، ظهر 16 شهريورماه، همزمان با ولادت كريمه اهل بيت(ع) در مسجد ولي عصر(عج) واقع در منطقه پدافند هوايي شمال شرق امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

اين مراسم با تلاوت آياتي چند از كلام‌الله مجيد توسط وحيد مهدي‌زاده، نفر اول رشته قرائت تحقيق از منطقه جنوب شرق و همچنين پخش صلوات خاصه علي بن موسي الرضا(ع) آغاز شد كه پخش كليپي از حرم رضوي، نواختن نقاره‌خانه علي بن موسي الرضا(ع) و برگزاري سيزدهمين دوره مسابقات قرآن خواهران شاغل، همسران و فرزندان كاركنان پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) و همچنين سخنراني مقام معظم رهبري در جمع قاريان و حافظان قرآن كريم از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد عديده، معاون فرهنگي و روابط عمومي اداره عقيدتي ـ سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص)  به گزارشي در خصوص برگزاري سيزدهمين دوره مسابقات قرآن ويژه خواهران شاغل، همسران و فرزندان كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) پرداخت و گفت: مرحله نخست و مقدماتي اين دوره از مسابقات در خردادماه سال جاري در مناطق برگزار شد.

وي با بيان اينكه 3356 نفر در مرحله نخست شركت داشتند، افزود: از اين تعداد، 187 نفر از خواهران شاغل پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص)، همچنين 729، 970 و 570 نفر نيز در بخش همسران و فرزندان دختر و پسر به ترتيب در رشته‌هاي مفاهيم، حفظ، قرائت ترتيل و تحقيق قرآن كريم به رقابت با يكديگر پرداختند.

معاون فرهنگي و روابط عمومي اداره عقيدتي ـ سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) ارتش از مرحله دوم كه به صورت منطقه‌اي در مردادماه برگزار شد، سخن گفت و تصريح كرد: برگزيدگان مرحله نخست 1299 نفر بودند كه 36 نفر از خواهران شاغل، 90 نفر از همسران، 950 نفر از فرزندان دختر كاركنان و 123 نفر از فرزندان پسر كاركنان به مرحله دوم راه پيدا كردند.

حجت الاسلام عديده با اعلام تعداد 148 نفر از برگزيدگان مرحله دوم در سراسر كشور، بيان كرد: 15، 206 و 27 نفر از خواهران شاغل، همسران و فرزندان كاركنان به مرحله بعد راه پيدا كردند.

وي با بيان اينكه در مرحله سوم نيز 60 برنده داشتيم،‌تصريح كرد: در اين مرحله 12، 33 و 15 نفر در بخش‌هاي خواهران شاغل، همسران و فرزندان دختر و پسر كاركنان حائز رتبه هاي برتر شدند.

در ادامه اين مراسم، حجت‌الاسلام محمدعلي موحدي، امام جمعه موقت تهران، با اشاره به وصيت رسول مكرم اسلام(ص) در لحظات پاياني عمرشان كه فرمودند: «دو چيز گران بها در ميان شما به امانت مي‌گذارم كه يكي قرآن و ديگري اهل بيتم(ع) هستند»، گفت: تمسك يعني طناب زده، چيزي را محكم گرفتن و رها نكردن است لذا با بايد با تمسك به اين دو امانت پيامبر(ص) راه مستقيم را بپيماييم.

وي بيان كرد: توفيقي كه تاكنون جامعه ما به آن دسته يافته است، اعتقاد به اهل بيت(ع) و عمل به دستورات قرآن و همچنين زيارت قبور و شهدا توسل به آنان بوده است.

امام جمعه موقت تهران با ذكر اينكه تمسك به قرآن اين است كه قرآن در ميان زندگي ما در همه ابعاد وجود داشته باشد، اظهار كرد: ما بايد برنامه‌هاي زندگي‌مان را بر اساس آيات قرآن تنظيم كنيم، از همين رو ارتباط زن و شوهر با يكديگر، تربيت فرزندان و ... نيز بايد الهام گرفته از كلام الله مجيد باشد.

موحدي‌كرماني با بيان اينكه آموزش و پرورش مي‌تواند با تمسك به قرآن دانش‌آموزان موفق، سالم، فعال، بصير و آگاه تربيت كند، سعادت جامعه بشري را منوط به تمسك به كلام وحي دانست و بيان كرد: آيات قرآن در همه زمينه‌ها اعم از اقتصادي، اجتماعي، خانوادگي، سياسي و نظامي آياتي را آورده است كه با الهام گرفتن از آن‌ها مي‌توان سعادت صددرصدي را به دست آورد.

امام جمعه تهران افزود: كشور اسلامي ما با بيانات و رهنمودهاي امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري كه برگفته از قرآن و اهل بيت(ع) بوده است تاكنون توانسته گام‌هاي موثري بردارد.

يادآور مي‌شود، در پايان اين مراسم از 60 نفر از برگزيدگان سيزدهمين دوره مسابقات قرآن كريم ويژه خواهران شاغل، همسران و فرزندان كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با لوح افتخار و مبالغ 450، 350 و 250 هزار تومان به ترتيب نفرات اول تا سوم تقدير به عمل آمد.

 


 
امتیاز دهی