شهدای پدافند
 نام و نشان : حمید نداف ازغندی

نام پدر : ابولفضل

تاریخ تولد : 6/1/60

تحصیلات :  دیپلم

درجه : ستوان

یگان اعزام کننده : مهرآباد

وضعیت تاهل : متاهل

تاریخ شهادت : 15/9/84

محل شهادت : تهران

نحوه شهادت : سقوط هواپیمازندگی‌نامه شهید :


        

شهید حمید نداف ازغندی در تاریخ 6/1/1360 در شهر مشهد مقدس چشم به جهان گشودند. او دوران کودکی و نوجوانی خود یعنی همان دوران دبستان ، راهنمایی و دبیرستان خویش را درمحله خواجه ربیع مشهد مقدس به تحصیل پرداختند و با کار کردن خرج تحصیل خود را فراهم می‌کردند. شهید نداف در دبیرستان شهید دکتر علی شریعتی واقع در خیابان امام خمینی (ره) میدان شهداء مشهد فارغ التحصیل شدند .

ایشان بعد از اتمام درس، در آزمون های نظامی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند و توانستند در آزمون‌ها ومعاینات پزشکی وغیره شرایط قبولی را کسب کنند و برای دوره ی آموزش به تهران رفتند تا بتوانند شخص مفیدی برای خانواده و جامعه انقلاب اسلامی شوند. شهید نداف بعد از دوره آموزش با تخصص لود مستر هواپیمای130C به‌طور رسمی وارد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شدند وبه طور جدی شروع به کار کردند. در ضمن ایشان در حین خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به درس و تحصیل خود ادامه دادند و در دانشگاه پیام نور شهریار دانشجو زبان انگلیسی بودند و کار و تحصیل را در کنار یکدیگر ادامه دادند.

شهید نداف در سال 1383 ازدواج کردند. این در حالی بود که خانواده ایشان در مشهد و خود در تهران بودند و هر 2 یا 3 ماه، 5 روز به دیدن خانواده و همچنین به پا بوسی و زیارت حضرت رضا (ع) می‌آمدند. زندگی مشترک ایشان یکسال و 8 ماه پایدار بود. 4 روز قبل از شهادت، ایشان مرخصی آمدنو دائماً به همسرشان می‌گفتند: برای آخرین بار آمده‌ام و احساس می‌کنم که دیگر شما و خانواده‌ام را نخواهم دید. او قبل از رفتن با تمام اقوام و دوستان و مادر بزرگ خود که در روستایی اطراف مشهد زندگی می‌کند خداحافظی کرد. بالاخره آن حادثه دلخراش در ساعت 13:59 مورخه 15/9/84 در آسمان تهران رخ داد وایشان و کادر پرواز و تمام مسافران آن هواپیما دار فانی را وداع گفتند. شهید نداف این ماموریت را به جای یکی از همکارانشان رفتند و پلاک تشخیص هویتشان را همراه خود نداشتند و ایشان را از ساعت مچی و مدارک کیف جیبی شان شناسایی کردند.

 

 
 
امتیاز دهی