شهدای پدافند

1392/7/29 دوشنبه

عباس غمخوار یزدی

 

 

نام و نشان : عباس غمخوار یزدی

نام پدر : رجب

تاریخ تولد :  1/5/1337

تحصیلات :   سیکل

درجه :  سروان

یگان اعزام کننده : پدافند مشهد

وضعیت تاهل : متاهل

تاریخ شهادت : 11/8/65

محل شهادت :  دزفول

نحوه شهادت : سانحه هوایی


 
ز
ندگی‌نامه شهید :

     

شهید عباس غمخوار یزدی در شب ولادت حضرت عباس در کربلا به دنیا آمد. پس از ولادت ایشان خانواده به ایران بازگشت. با رسیدن به سن هفت سالگی اورا به دبستان فرستادند ولی در مقطع سوم ابتدایی به دلیل بنیه ضعیف مالی خانواده تصمیم به کار در کنار تحصیل گرفت تا اینطور کمک خرج خانواده باشد. این تصمیم او نشان دهنده روحیه و درک بالای این شهید بزرگوار و مسئولیت‌پذیری فوق‌العاده ایشان از همان سنین خردسالی بود. خانواده با نظر ایشان به شدت مخالف کرد و راضی به این کار نشدند اما در پایان سال بالاخره سر کار رفت و با پس انداز پولش یک دست کت و شلوار خرید. با ادامه تحصیل و به پایان رساندن دوره راهنمایی به دلیل مریضی پدر ترک تحصیل نمود و به نیروی هوایی ارتش رفت و استخدام آن ارگان شد. پس از استخدام به تهران منتقل گردید و سه سال را در تهران سپری نمود. بعد از آن منتقل دزفول شد طی چند سالی که عباس در دزفول بود پدرش فوت کرد.

 زمانی که خبر فوت پدر را به ایشان دادند، علی‌رغم اندوه بسیار به خانواده گفته بود که اینجا جنگ است و من نمی‌توانم به خاکسپاری پدر بیایم او را به خاک بسپارید، من انشاا... تا هفتم خودم را می‌رسانم.

پس از این حادثه  تأمین مخارج خانواده بر دوش عباس بود. طوریکه ماهیانه برای خانواده پول ارسال می نمود. بعد از مدتی تصمیم به ازدواج گرفت و در یک مرخصی به مشهد آمد و تأهل برگزید. بنابراین او را به مشهد منتقل نمودند و یک سالی از انتقال او به مشهد نمی‌گذشت که در سانحه هوایی سال 1365 به شهادت رسید. 

 
 
امتیاز دهی