شهدای پدافند

1392/11/12 شنبه

محمد تفت

 نام و نشان : محمد تفت

نام پدر : عباس

تاریخ تولد : 8/7/ 40

تحصیلات: پنجم ابتدایی

درجه : سرباز وظیفه

یگان اعزام کننده : منطقه پدافند

وضعیت تاهل : مجرد

تاریخ شهادت : 22/6/61

محل شهادت :  خرمشهر

نحوه شهادت : اصابت ترکش خمپارهوصیت نامه شهید :

سرباز شهید محمد تفت درسال1340 در روستای رود معجن از توابع شهرستان تربت حیدریه دیده به جهان گشود و در تاریخ 4/3/61 به‌علت اصابت ترکش خمپاره دشمن به شهادت رسید. در ادامه وصیت‌نامه این شهید گرانقدر را می‌خوانیم.

} و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون {

با نام خدا چند کلمه با شما سخن می گویم.

سلام به پدرم، سلام به مادرم، سلام به همه برادران و خواهرانم، سلام بر کلیه بازماندگان، سلام به امام امت این قلب تپنده اسلام و امید مستضعفان و سلام بر ملت قهرمان ایران.

پدر و مادر مهربانم می‌دانم در این مدت کوتاه فرزند خوبی برای شما نبودم و جز دردسر برای شما چیزی نداشتم محبت و مهربانی و زحمات شما همیشه مرا به خود مشغول می‌دارد و شرمنده‌ام می‌کند و ای کاش روزی می‌توانستم جبران کنم به هر حال امروز موقعیت کشور ما بخصوص اسلام خیلی حساس است و امروز است که اسلام جداً احتیاج به کلیه مسلمانان دارد کفر جهانی امروز در صدد نابودی انقلابمان یعنی در صدد نابودی اسلام است.

انقلابی که ده‌ها هزار شهید با خونشان و هزاران معلول با گذشتن از سلامتی خود به ثمر رساندند و بر ماست که ادامه دهنده راهشان باشیم چراکه چشم کلیه بازماندگان آن‌ها و مستضعفان جهان به ماست و به وظیفه سنگینی که ما در موقعیت کنونی داریم. خداوند در قرآن آیه 89 سوره مبارکه بقره میفرماید و قاتلوهم فی سبیل الله الذین یقاتلونکم، در راه خدا با کسانیکه با شما می‌جنگند جهاد کنید و جهاد در راه خدا آرزوی هر انسان مسلمان است و چه بسا گذشتگان که آرزوی جهاد در رکاب امام حسین(ع) می‌کردند و بارها با خود می‌گفتند که ای کاش ما در آن زمان بودیم و سعادت نصیب ما شده بود ولی به آرزویشان نرسیدند و خوشا به سعادت ما مردم که در زمان یکی از فرزندان حسین(ع) زندگی می کنیم، خمینی این قلب تپنده امت اسلام که در زمان ما بر علیه استکبار جهانی برمی‌خیزد در ضمن پدر و مادر مهربانم و همچنین برادران و خواهرانم در تشییع جنازه من هیچ ناراحت نباشید یک قطره اشک از چشم شما جاری نشود.

خدمت تمام دوستان و آشنایان سلام برسانید روز خوشی برایشان آرزو می‌کنم و به ایشان بگویید مرا حلال کنند و هر چه می‌توانید امام و رهبر کبیر را دعا کنید.

این راه را باید طی نمود چه امروز و یا چه فردا پس چه خوب است که در راه اسلام و قرآن باشد.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

توضیح اینکه شهید محمد تفت در عملیات موسوم به بیت المقدس مجروح و پس از تحمل چهار ماه رنج و جراحت در صبحگاه روز 22 شهریور 61 دید از جهان فروبست و به لقاء الله پیوست یادش گرامی باد.

 
 
امتیاز دهی