شهدای پدافند

1392/11/12 شنبه

مختار حسین زاده

 نام و نشان : مختار حسین زاده

نام پدر : برات

تاریخ تولد : 12/1/32

تحصیلات :  چهارم دبیرستان

درجه : سروان

یگان اعزام کننده : شهرآباد

وضعیت تاهل : متاهل

تاریخ شهادت : 11/8/61

محل شهادت : عین خوش

نحوه شهادت : تیر مستقیم دشمن     

زندگی‌نامه شهید :

شهید از دوران کودکی و طفولیت غم از دست دادن پدر را همیشه به همراه داشت و از همان کودکی با مادر و برادرانش و خواهرش زندگی می‌کردند بعد از گذشت چند سال که هم درس می‌خواندند و هم کار می‌کردند، خرج خانه را دوش به دوش برادران تامین می‌کردند.

 

ایشان در دورۀ دبیرستان به استخدام نیروی هوایی در آمدند و در تهران ازدواج کردند و بعد از مدتی به شهرآباد منتقل شدند. ایشان بعد از چند سال منتقل جزیره کیش شدند، دو سال بعد از زندگی در آنجا جنگ شروع شد. شهید در نامه‌ای به همسر خود می‌نویسد: همسر عزیزم، من عهد بسته‌ام که از شما و فرزندانم حمایت نمایم ولی می‌بینید که دشمن به خاک کشور عزیزمان حمله‌ور شده است و من نمی‌توانم در مقابل این تجاوزگران ساکت بنشینم تا به خاک و کشورمان تجاوز کنند. از شماها می‌خواهم که مرا ببخشید و آرزوی پیروزی برای وطن عزیزمان را داشته باشید.

 

         خاطرات شهید :

 

مدتی بود که ما در جبهه بودیم و چندین روز بود که آب نداشتیم و جیره‌بندی کرده بودیم تا بتوانیم این روزها را بگذرانیم برای سنگر ما نمی‌توانستند آب بیاورند، بچه‌ها در این هوای گرم و آزاردهنده جنوب خیلی تشنه شده بودند که صدای خمپاره به گوش رسید همگی فوراً خود را به سنگرها رساندیم برای مدتی در آنجا باقی ماندیم بعد از گذشت لحظه‌ای دیدیم صدایی دیگر شنیده نمی‌شود به آرامی بیرون آمدیم با تعجب و خوشحالی دیدیم صدای خمپاره‌ای که شنیده شده بود، همان خمپاره به زمین فرو رفته است و به جای آن آب از زمین بیرون آمده. همه شاد شدیم و نماز شکر خواندیم.

 

ایشان در 11/8/61 حمله محرم در منطقه عین خوش به درجه رفیع شهادت نائل شدند و باعث افتخار خانواده و ایرانیان گردیدند.

 

           روحش شاد و راهش پر رهرو باد...

 
 
امتیاز دهی