اخبار دانشگاه
با حضور حجت الاسلام والمسلمین انصاری برگزار شد: محفل انس با قران کریم در دانشگاه خاتم الانبیاء(ص) پدافند هوایی

محفل انس با قرآن کریم  امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین انصاری رییس اداره عقیدتی سیاسی قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ، فرماندهان، مسئولین و دانشجویان دانشگاه خاتم الانبیاء(ص) قرارگاه پدافند هوایی برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام انصاری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: دهه فجر فرصت مناسبی است که ملت ایران و خصوصا جوانان با حرکت عظیم انقلاب اسلامی آشنا شوند.

وی ادامه داد: بدون شک انقلاب مردم ایران که در حقیقت بخاطر پاسداشت و دفاع از حریم دین خدا انجام شد، در تاریخ بی نظیر بود و مردم در راه آن از همه هستی خویش گذشتند تا این نهال مبارک، در این سرزمین کاشته و به همراه خود، دنیا را نیز متحول نماید و تحولی که مثالی برای آن نمی توان  سراغ گرفت. 

حجت الاسلام والمسلمین انصاری به تفاوت انقلاب اسلامی ایران و دیگر انقلاب های دنیا اشاره کرد و بیان داشت: هرچند در دنیا انقلاب های مختلفی از جمله انقلاب فرانسه  انقلاب روسیه انقلاب نیکاراگوئه و... اتفاق افتاده اندکه هر کدام به نوبه خود توانسته اند جامعه خویش را متحول ساخته و بعضاً بر محیط های پیرامونی خود نیز تاثیر گذار باشند. ولی کارشناسان روشن بین و بی غرض بر این مدعا مهر تایید می نهندکه انقلاب مردم ایران چه بعد از  پدیداری و چه از جنبه های ماندگاری و تاثیرگذاری، انقلابی منحصر به فرد بوده و هر روز بر دامنه تاثیر گذاری خود می افزاید.

وی افزود: این تاثیر گذاری به اندازه ای است که پا از مرزهای جغرافیای کشور ما فراتر نهاده و بر مردمان دیگر کشورها به ویژه بر انسان های آزاده و حق طلب، تاثیرات شگرفی نهاده است به گونه ای که توانسته است آنان را بیدار و زمینه شکل گیری جنبش های مردمی را فراهم آورد.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: حضرت امام(ره) بر این مهم توجه داده و در وصیت نامه خویش چنین بیان می دارند: « شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلابها جدا است: هم در پیدایش و هم در کیفیت مبارزه و هم در انگیزه انقلاب و قیام«.

رییس اداره عقیدتی سیاسی قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) اظهار داشت: انقلاب ما که در واقع به دو اردوگاه شرق و غرب پشت کرده و به تعبیر امام راحل(ره) دست جهانخواران و ستمگران را از ایران بزرگ کوتاه کرده و تصمیم بر اداره خود با تکیه بر توانمندی های درونی و ذاتی اش گرفته بود در راه تداوم و استمرار خود با چالش های مختلفی از قبیل جنجال های برخی افراد قدرت طلب، درگیری های قومیتی، هشت سال جنگ تحمیلی و... رو برو شد که هر کدام برای فروپاشی یک نظام کفایت می نمود ولی این مردم مؤمن ایران بودند که با تمام توان و تلاش خود توانستند از این مشکلات به سلامت عبور و تاکنون این انقلاب و نظام را استوار نگه دارند.

وی در پایان افزود: امروز نیز ما به عنوان وارثان این انقلاب می باید همواره در تلاش برای حفظ و حراست از آن بوده و نباید اجازه دهیم که نامحرمان به اسلام و انقلاب به این امانت امام و شهدا آسیبی برسانند.

 
امتیاز دهی