اخبار دانشگاه
در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص): دومین محفل انس با قرآن کریم قرارگاه پدافند هوایی در ماه مبارک رمضان برگزار شد + عکس

  

دومین محفل انس با قرآن کریم قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در ماه مبارک رمضان با حضور امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی و حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری رییس اداره عقیدتی سیاسی این قرارگاه در جمع دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین انصاری در این مراسم در جمع دانشجویان این دانشگاه گفت: خداوند در قرآن کریم انسان‌ها را دعوت به تقوا کرده است و جالب است که فلسفه اصلی روزه تقوا است و تحمل مرارت‌ها و سختی‌ها می‌تواند باعث بوجود آمدن تقوای الهی شود و حضرت علی(ع) در خطبه همام در نهج‌البلاغه راه نجات بشر را تقوای الهی دانستند.

رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به خطبه حمام اظهار داشت: از دیدگاه امام علی(ع) در این خطبه: اولین گام در کسب تقوا تربیت زبان است چرا که بیشترین گناهان کبیره از جانب زبان است و اگر زبان انسان در جهت مثبت قرار نگیرد باعث بوجود آمدن گناهان زیادی خواهد شد و با زبان خوب می‌توان در پیشبرد اهداف موفق بود.

وی دومین قدم برای کسب تقوای الهی را از دیدگاه خطبه حمام حضرت امام علی(ع) در نهج البلاغه پیش گرفتن راه اعتدال دانست و تصریح کرد: اسلام نه افراط را قبول می‌کند و نه تفریط را و همیشه توصیه به اعتدال و میانه‌روی در همه امور دارد.

حجت الاسلام انصاری در پایان خطاب به دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی است جهت توجه بیشتر به قرآن کریم و مفاهیم بلند آن و فراگیری قرآن و شما دانشجویان عزیز تا می‌توانید قرآن بخوانید و به معنی و مفهوم آن توجه کنید و از همه مهم‌تر سعی در عمل به مفاهیم آن نمایید.

در این مراسم قاری برتر قرارگاه پدافند هوایی آقای سید مجتبی سیادتی و قاری برتر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش آقای مصطفی تاج آیاتی از قرآن کریم را تلاوت نمودند و دو تن از دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به عنوان حافظ برای حضار به اجرای برنامه پرداختند.    

گزارش تصویری

 
امتیاز دهی