اخبار دانشگاه
محفل انس با قرآن در دانشگاه خاتم‌الانبیاء(ص) برگزار ‌شد

به مناسبت دهه ولایت و به منظور انس و الفت بیشتر کارکنان این قرارگاه با معارف ناب کلام‌الله وحی؛ محفل انس با قرآن کریم امروز، سه‌شنبه، 30 مهر‌ماه در دانشگاه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) برگزار ‌شد.

 بنابر این گزارش، این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط محمدحسین سعیدیان، قاری بین‌المللی کشورمان آغاز شد، سپس گروه هم‌خوانی و تواشیح «سبحان» به اجرای سه برنامه ‌قرآنی پرداختند که مورد توجه حاضران در این مراسم قرار گرفت.

 در ادامه این محفل محمدعلی اسلامی، حافظ نوجوان کل قرآن کشورمان به اجرای برنامه قرآنی پرداخت، همچنین آیات منتخبی از قرآن کریم را تلاوت کرد، سپس وی در خصوص فعالیت‌های قرآنی خود سخنانی را عنوان کرد.

 اسلامی گفت: حفظ قرآن را از سال 85 شروع کرده‌ام و در این راه خانواده‌ام به ویژه پدر و مادرم مشفق بنده بوده‌اند و از این جهت از خداوند متعال شاکرم که توانستم تمام کلام وحی را به مدت یک سال حفظ کنم.

 این حافظ قرآن با اشاره به حدیثی از امام حسن عسگری(ع) اظهار کرد: ایشان فرموده‌اند که «چهار چیز در دنیا فراموش نکن؛ یاد خدا، مرگ، تلاوت قرآن و صلوات بر محمد آل محمد(ص)» و ما که خود را پیرو ائمه اطهار(ع) می‌دانیم، باید از رهنمودهای این عزیزان در زندگی بهره ببریم تا بتوانیم در دنیا و آخرت سرافراز و سعادتمند شویم.

 در ادامه این مراسم محمد نصرتی، از قاریان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) آیات 46 تا 52 سوره مبارکه «انفال» را تلاوت کرد، سپس از دو نفر از دانشجویان این دانشگاه به خاطر فعالیت‌های قرآنی در زمینه حفظ کلام وحی تجلیل و تکریم به عمل آمد.

 یادآور می‌شود، در این محفل قرآنی مسئولان، فرماندهان، کارکنان پایور و دانشجویان دانشگاه قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) حضور گسترده داشتند.

 
امتیاز دهی