اخبار دانشگاه
با حضور امیر اسماعیلی انجام شد؛ رو نمایی از سامانه های شبیه ساز موشکی هاگ و اسکایگارد

سامانه های شبیه ساز موشک هاگ و اسکایگارد که به دست توانمند متخصصین جوان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) به بهره برداری عملیاتی رسیده است با حضور امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده این قرارگاه و جمعی از مسئولین لشکری و کشوری در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) رونمایی شد.

سرتیپ اسماعیلی در مراسم رونمایی از این سامانه های شبیه ساز گفت : طرح اولیه طراحی و ساخت شبیه ساز با عنوان غفار یک توسط معاونت آموزش و جهاد خودکفایی قرارگاه ارائه و تصویب شد و با استفاده از توانمندی کارکنان نخبه قرارگاه و همکاری و استفاده از تجارب پیشکسوتان پدافند هوایی سامانه های شبیه ساز موشک هاگ و اسکایگارد و با ویژگی های برتر از سامانه اصلی اجرایی و عملیاتی شده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به ویژگی منحصر به فرد این سامانه های شبیه ساز اظهار داشت: با استفاده از این شبیه ساز که کاملا مستقل و بدون نیاز به سامانه های عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرد می توان اهداف با مقیاس های واقعی در کلاس های مختلف موشک، هواپیما ، بالگردو پهباد را شبیه سازی کرد و قابلیت انجام تاکتیک های مختلف رزمی با آرایش های متفاوت برای مصارف آموزشی برای این سامانه ها در نظر گرفته شده است.

امیر اسماعیلی افزود: این دستاورد جدید قرارگاه پدافند هوایی دارای سامانه ارزیابی و نمره دهی است و قطعات و تجهیزات آن کاملا در داخل تولید می شود و می تواند شرایط جنگ الکترونیک را ایجاد و عملیات ضد الکترونیک توسط کاربران را ارزیابی نماید.

سرتیپ اسماعیلی گفت: دستگاه شبیه ساز از نظر ظاهر ، کلید ها و کنسول کاملا مشابه سامانه اصلی طراحی شده است و کلیه مراحل آموزشی توسط این سامانه ها از طریق دوربین های مدار بسته و رایانه ها توسط اساتید قابل مشاهده است و استاد می تواند به کلیه عکس العمل های کاربران امتیاز دهد.


گزارش تصویری

 
امتیاز دهی