اخبار
حجت الاسلام انصاری : ارتشی که به قران روی می آورد پیروز خواهد بود

در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان نهمین محفل انس با قران با حضور امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) و حجت الاسلام والمسلمین محمد علی انصاری رئیس اداره عقیدتی سیاسی این قرارگاه در مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی اراک برگزار شد.

حجت الاسلام انصاری در این مراسم گفت: بسیار خوشحالم جوانانی که در این مرکز مشغول فرا گرفتن فنون نظامی هستند با شور و اشتیاق فراوان در محافل قرانی شرکت می کنند و تفاوت ارتش ما با دیگر ارتشها تمسک به قران مجید است و ارتشی که به قران روی می اورد پیروز خواهد بود و خداوند وعده پیروزی آن را داده است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به سیره حضرت امام حسن (ع)  در حکومت دینی اظهار داشت: گاهی برای ما این سوال پیش می اید چرا امامان معصوم (ع) با شیوه های مختلفی وظیفه هدایت ما انسان ها را بر عهده داشتند؟ این بدان دلیل است که حاکمیت دینی مراحلی دارد برای شکل گیری آن دو ابزار مهم رهبری دینی و حضور مردم نقش دارند یعنی رهبری در یک نظام دینی در کنار مردمی که رهبر و نظام دینی را قبول دارند می توانند حکومت دینی را تشکیل دهند.

وی در ادامه افزود: به تناسب دشمنی دشمنان دین در هر زمانی نگاه مردم به حاکمیت دینی و رهبری تغییر می کندو اگر مردم بصیرت نداشته باشند فاصله ها زیاد خواهد شد شما ببینید مردمی که غدیر خم را قبول نداشتند کار را به کجا رساندند که معاویه که یک سیاستمدار بی دین بود ادعای حاکمیت دینی می کند و انچنان به دین می تازد و در این دوره است که امام حسن (ع) تصمیم به قیام می گیرد اما به دلیل عدم بصیرت مردم در جامعه آن زمان امام (ع) صلح کردند و صبر پیشه نمودند.

شایان ذکر است در این مراسم قاری بین اللملی قران کریم آقای مجید جیریایی به تلاوت آیاتی از قران کریم پرداخت و گروه تواشیح نور الهدی نغمات قرآنی را برای حضار به اجرا گذاشتند و برنامه حفظ  موضوعی قرآن کریم توسط آقای داوود دهقانی در این مراسم انجام شد.

 
امتیاز دهی