اخبار
آیت الله دری نجف آبادی: شهادت در راه خدا بالا تر از همه مقام هاست

حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک، در مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی حضرت علی اکبر (ع) حضور یافت و به سخنرانی پرداخت.

آیت الله دری نجف آبادی ضمن بیان حدیثی از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: شهادت در راه خدا بالاتر از همه مقام هاست و هیچ مقامی جای آن را نمی گیرد.

وی ادامه داد: در طول 1400 سال گذشته شخصیت های بزرگ، مهم و تاثیرگذاری در ایران داشتیم، اما خداوند برما منت گذاشت و مارا هم عصر شخصیتی بزرگ به نام امام خمینی(ره) قرار داد. حضرت امام (ره) از جمله افرادی است که عظمت خاص خودش را داشت و ارتش کنونی جمهوری اسلامی ایران ، نمونه ای از دست آوردهای ایشان است.

امام جمعه اراک با مقایسه دوران قبل و بعد از انقلاب افزود: در زمان رضا خان و مخصوصا در حمله متفقین، هیچ گلوله ای به سمت دشمن شلیک نشد؛ اما در جنگ تحمیلی و حمله رژیم بعثی عراق به میهن عزیزمان،  به دستور امام خمینی (ره) و با تکیه بر ایمان مردم و نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران بر دشمن بعثی فائق آمدیم.

ایشان جایگاه اعتقاد و ایمان در نیرو های مسلح را جایگاهی ویژه دانست و بیان داشت: امروز امنیت ما با امنیت منطقه گره خورده است و غرب و دست نشانده های آن در منطقه در تمام مسائل مغلوب نیرو های مسلح ما می باشند.

 
امتیاز دهی