اخبار
در مرکز آموزش حضرت علی اکبر(ع) انجام شد؛ برگزاری دوره آشنایی با گروه‌های تکفیری و عرفان‌های نوظهور

دوره آشنایی با گروه‌های تکفیری و عرفان‌های نوظهور در مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با حضور حجت الاسلام ابراهیم نژاد برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیم نژاد ضمن اشاره به تاریخچه تشکیل گروه های تکفیری در منطقه گفت: آمریکا و غرب در صدد به وجود آوردن خاورمیانه جدید می باشند به همین دلیل سرویس های اطلاعاتی غرب به دنبال نا امن کردن منطقه هستند و به تبع آن به طور غیر مستقیم گروه های شبه نظامی را مسلح کرده و به جان مردم بی دفاع منطقه می اندازند.

وی افزود: برای مثال در جنگ عراق و آمریکا گروهی به سرکردگی ابومصعب زرقاوی تشکیل شد، زرقاوی که از نظریه پردازان القاعده بود برای اولین بار توسط رسانه های آمریکا بزرگ جلوه داده شد و به طور غیر مستقیم نیز از آمریکا تغذیه می شد. نمونه دیگر ابوبکر البغدادی که از سرکردگان اولیه تروریست ها در عراق بود از دیگر افرادی بود که در سال های 2006تا 2010 میلادی با سرویس های اطلاعاتی آمریکا در ارتباط بود.

حجت الاسلام ابراهیم نژاد با اشاره به ادعاهای دروغین این گروه ها ادامه داد: اگر واقعا این گروه های به فکر اسلام و مسلمین بودند در قضایای جنگ غزه که در سال گذشته اتفاق افتاد ساکت ننشسته و از خود عکس العملی نشان می دادند.

وی در پایان حمایت غربی ها از گروه های تکفیری را صد در صدی دانست و گفت:غربی ها نفت این گروه ها را می خرند، اموال آنها را در بانک های خود نگه می دارند، حمایت رسانه ای از آنان می کنند و چندین هزار نیروی اروپایی عضو این گروه ها هستند.

 
امتیاز دهی