اخبار
حجت الاسلام شریفی:هالیوود در حال ترویج و پشتیبانی از عرفان‌های کاذب و شیطانی است

جلسه آگاهسازی سیاسی جهت بصیرت افزایی پرسنل کادر، هنرآموزان و سربازان وظیفه با موضوع آشنایی با گروه‌‌های تکفیری و فرقه‌های نوظهور در مرکز آموزش درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شریفی دوست برگزار شد.

حجت الاسلام شریفی با اشاره به تقسیم بندی فرقه‌های نوظهور گفت: این عرفان‌های کاذب به طور معمول به هفت دسته عرفان‌های ورزشی، هنری، روانشناختی، جادویی، رویا محور، درمانگرا و جنسی تقسیم می‌شوند و این گروه‌ها در ابتدا باظاهر سازی و عوام فریبی طرفدارانی برای خود جذب، سپس از افکار مخاطب خود سوء استفاده می‌کنند و مخاطب خود را به کار‌های پوچ و بیهوده سوق می‌دهند و تفکرات انحرافی خود را به آنها القا می‌کنند همچنین موسساتی مثل هالیوود در حال ترویج و پشتیبانی از این معنویات کاذب هستند.

وی در ادامه با پخش صحنه‌هایی از فیلم‌های هالیوودی به تجزیه و تحلیل این فیلم‌ها پرداخت و اظهار داشت: هدف از ساخت این فیلم‌ها پخش و گسترش فرقه‌های شیطانی و شیطان پرستی است که اینگونه فرقه‌ها در کشور ما نیز در حال تبلیغ و جذب طرفدار هستند و از همین آثار هالیوودی نیز خط می‌گیرند.

حجت الاسلام شریفی همچنین به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد که در این خصوص می‌فرمایند: جوانان باید مواظب عرفان‌های کاذب و فرقه‌های نوظهور باشند که اگر این فرقه‌های وارداتی به جوانان ما سرایت کنند به شدت فلج کننده خواهند بود.

وی در پایان تنها راهکار مبارزه با این عرفان‌های کاذب که یکی از اهداف آنها سوق دادن انسانها به سمت بی خدایی است را چنگ زدن به ریسمان الهی دانست.

 
امتیاز دهی