اخبار
در مرکز آموزش درجه داری اراک؛ اولین دوره معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی برگزار شد

دوره معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی با حضور سرتیپ سید حسام الدین هاشمی مشاور مقام معظم رهبری و جانشین هیئت معارف جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک آغاز شد.

در اولین جلسه از این دوره سرتیپ حسام الدین هاشمی در جمع پایوران آموزشی گفت: شما عزیزان از بین افراد زیادی انتخاب و وارد عرصه نظامی شده‌اید و قبل از این که این لباس مقدس را به تن کنید دانش‌آموز و یا دانشجو بوده‌اید اما پس از این دیگر جز مهره‌های یک زنجیره‌ی به هم پیوسته هستید و در نوک پیکان قرار دارید مانند افرادی که در موضع یا پشت اسکوپ‌های راداری قرار دارند و نمی‌توانند غفلت کنند چراکه در اثر یک غفلت کوچک امنیت کشور به خطر می افتد و در سایه امنیت است که یک کشور می‌تواند در عرصه‌های مختلف پیشرفت کند.

سرتیپ هاشمی در ادامه با اشاره به دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: همه دنیا در جنگ تحمیلی حامی رژیم بعث عراق بود در حالی که آنها حتی از دادن سیم خاردار به کشور ما دریغ می‌کردند و صدام با برآوردهای غلط خود می‌خواست میهن اسلامی ما را تصاحب کند.

وی در پایان خطاب به هنرآموزان و دانشجویان گفت: بر شما واجب است که از دفاع مقدس بدانید تا قدرتمند و آگاه شوید و ارزش خون شهیدان والا مقام را بدانید.                                     

 
امتیاز دهی