اخبار
به مناسبت عید سعیدغدیر: محفل انس با قرآن در مرکز آموزش در جه داری اراک برگزار شد

 

به مناسبت هفته ولایت و فرارسیدن عید سعید غدیر خم محفل انس با قرآن کریم در مرکز آموزش درجه‌داری حضرت علی اکبر(ع) اراک برگزار شد.

در این محفل نورانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌پور امام جمعه موقت شهرستان اراک در مورد مسئله رهبری و اهمیت آن در جامعه گفت: از روزی که انسان‌ها آفریده شده‌اند تا روزی که یک نفر بر روی زمین باشد جامعه نیاز به رهبر دارد همانگونه که حضرت آدم اولین رهبر بود و پس از آن 124000 پیامبر وظیفه راهنمایی و سرپرستی جامعه‌های خود را داشتند که بهترین این رهبران خاتم الانبیا(ص) پیامبر مکرم اسلام بودند که پس از ختم نبوت و به پایان رسیدن رسالت پیامبر اسلام(ص)، در غدیر خم وحی آسمانی می‌رسد که ای پیامبر اگر برای خود جانشین تعیین نکنی رسالت خود را کامل نکرده‌ای و به دستور خداوند این امر توسط پیامبر(ص) صورت پذیرفت.

وی در ادامه به جایگاه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و مدیریت بحران اشاره کرد و بیان داشت: رهبر ما رهبری بزرگ و عادل است که دارای مدیریت نفس و سپس دارای مدیریت اجتماع می‌باشند و در بین این قابلیت‌ها رهبر معظم انقلاب دارای ویژگی به سزایی در مدیریت بحران می‌باشند.

امام جمعه موقت اراک در پایان اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) قبل از انقلاب و در زمان طاغوت با وجود تمام شکنجه‌ها و تبعید و زندانی که رفته بودند دست از اعتقادات خود نکشیدند و به راه خود در مسیر دین و انقلاب ادامه دادند.

در این مراسم قاری برتر استان مرکزی آقای اکبری و قاری ممتاز مرکز آموزش درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اقای بزرگمهر به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند.

 
امتیاز دهی