اخبار
محفل ‌انس با قرآن در پدافند هوايي اراك برگزار شد

به‌مناسبت سالروز ميلاد دومين اختر تابناك امامت و ولايت امام حسن مجتبي(ع)، محفل نوراني انس با قرآن با حضور فرماندهان، مسئولان، كاركنان پايور و وظيفه در نماز خانه 14 معصوم(ع) مركز آموزش‌هاي پدافند هوايي اراك برگزار شد.

حجت‌الاسلام سيد محمدصادق قادري، رئيس عقيدتي ـ سياسي مركز آموزش‌هاي پدافند هوايي اراك، 2 مردادماه در محفل نوراني انس با قرآن ضمن تبريك به‌مناسبت فرا‌رسيدن كريم اهل بيت(ع) و سبط اكبر نبي گرامي اسلام ولادت امام حسن مجتبي(ع) به بيان مختصري پيرامون شخصيت اين امام همام پرداخت.

وي به كلامي گهربار از پيامبر گرامي اسلام(ص) در اين‌باره كه مي‌فرمايد؛ حسن از من است و من از حسن هستم خدا كسي‌كه حسنم را دوست داشته باشد خداوند نيز او را دوست مي‌دارد، اشاره كرد.

حجت‌الاسلام قادري در ادامه به گوشه‌هايي از سيره تربيتي امام حسن مجتبي(ع) در تربيت فرزندان از جمله تحريك حس كمال‌خواهي و روش تربيتي غيرمستقيم به بيان مصاديق و احاديثي اشاره كرد.

اين مقام مسئول در پايان، با بيان‌ اينكه قرآن كريم و اهل‌بيت(ع) از بزرگ‌ترين معلمان تاريخ بشريت هستند كه انسان با تمسك به اين دو گوهر گرانبها هرگز گمراه نمي‌شود، تأكيد كرد: جوانان راه درست و هدايت را از كلام خدا و اهل بيت(ع) انتخاب و در مسير درست الهي گام بردارند.

يادآور مي‌شود، ابوذر كرمي، قاري بين‌المللي قرآن كريم در اين محفل نوراني به تلاوتي چند از آيات الهي پرداخت و به سؤالات حاضران پاسخ داد.

 
امتیاز دهی