همایش ها
 

 همايش يك روزه مسئولين دفاتر سياسي مناطق پدافند هوايي كل كشور با حضور حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمين محمد علي انصاري، رئيس اداره عقيدتي سياسي قرارگاه پدافند هوايي برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام حيدريان، مدير دفتر سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) هدف از برگزاري اين همايش را تبيين خط مشي يك ساله دفاتر سياسي اداره عقيدتي سياسي قرارگاه و برنامه‌ريزي جهت موضوع حساس انتخابات دانست.

در اين جلسه همچنين رئيس اداره عقيدتي سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) طي سخناني گفت‏: خدارا شاكريم كه توفيق داد تا در خدمت همكاراني باشيم كه در يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي كاري عقيدتي سياسي مشغول به انجام وظيفه هستند.

حجت الاسلام و المسلمين انصاري همچنين با اشاره به اهميت حكومت اسلامي و نگاه دين به حكومت افزود: در نگاه به دين دو ديدگاه وجود دارد: نگاه اول اين است كه دين يك مسئله شخصي و دروني است و لذا تفكر‌هاي انحرافي در اين زمينه بسيار است كه باعث به‌وجود آمدن شعار جدايي دين از سياست شده است. اما نگاه دوم اين است كه رسيدن به رشد و كمال از حضور در اجتماع و در يك نظام اجتماعي و جمعي شكل مي‏گيرد و كسي كه مي‌خواهد به نقطه مطلوب برسد بايد در جامعه و بين مردم باشد.

وي در ادامه افزود: دين بيشترين اهميت را به بحث حكومت اسلامي مي‌دهد و پيامبر اسلام(ص) هم در اولين فرصت حكومت اسلامي تشكيل دادند و نظامي كه دين تبليغ مي‏كند، يك نظام اجتماعي است پس اين نظام نيازبه تشكيلات دارد تا آن را اداره كند.

او در ادامه گفت: آن چيزي كه باعث تشكيل حكومت ديني و اسلامي در زمان پيامبر(ص) شد، جنبه الهي و هدايت‌گري جامعه اسلامي بود و اين‌كه ما مي‏گوييم ولايتمداري يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي حكومت اسلامي است، ريشه آن به سال 1357 برنمي‏گردد بلكه ريشه آن در زمان بعثت رسول اكرم(ص)  و قبل از آن است.

وي در ادامه تصريح كرد: حكومت اسلامي به واسطه خواست مردم شكل مي‏گيرد و مردم ايران نه تنها خواستند بلكه حركت هم كردند و قيام كردند و 34 سال است كه در مقابل هر سختي ايستادگي كرده و در همه صحنه‌ها حضور پيدا مي‌كنند. حفظ اين نظام نيز به تعبير حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري از اهم واجبات است و با اين نگاه، امروز مهم‌ترين تكليف ما حفظ نظام اسلامي است.

رئيس اداره عقيدتي سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) تأكيد كرد: اصلي‌ترين جنبه حكومت اسلامي، رهبري است و در كنار خواست و حركت مردم اگر ولايت و رهبري نباشد، كار به نتيجه نمي‌رسد. اصلي‌ترين دشمني دشمنان نيز با نظام ولايي و مترقي ولايت فقيه است و در فتنه سال 88 اصلي‌ترين هدف آنها رهبري بود. يعني هم نظام ولايت فقيه و هم شخص ولي فقيه اما اكنون در مقابل تدابير رهبري عاجز مانده‌اند.

وي در پايان گفت : امسال دو مسئوليت سنگين بر عهده همه دلسوزان كشور است و آن تحقق شعار مقام معظم رهبري در حوزه مسائل سياسي و اقتصادي است. موفقيت در اين دو حوزه نيز نياز به حماسه دارد.

گفتني است در ادامه اين جلسه، دكتر يزدان‏پناه، عضو هيئت علمي دانشگاه تهران مسائل سياسي مربوط به انتخابات را براي مسئولين سياسي قرارگاه پدافند هوايي تشريح نمود.

 
 
امتیاز دهی