اخبـــار
 

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه‌های پیش‌بینی شده هستیم، گفت: توانمندی‌های پدافند هوایی دشمنان را مأیوس کرده است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، با تأکید بر آمادگی کامل نیرو‌های مسلح برای دفاع از کشور، اظهار داشت: فرزندان ملت ایران در نیرو‌های مسلح تا آخرین قطره خون، پای آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافند گفت: در سال‌های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت‌های بسیاری داشته و قطار پیشرفت پدافند هوایی در ریل حرکت رو به رشد و تعالی قرار گرفته است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ادامه داد: پدافند هوایی در گام دوم انقلاب شگفتانه‌های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

امیر صباحی‌فرد با اشاره به رونمایی از سامانه «باور ۳۷۳» گفت: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای مزیت‌های فراونی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی‌های آن است که می‌تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شده و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

وی افزود: سامانه برد متوسط «۱۵ خرداد» یکی دیگر از سامانه‌های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه نیز می‌تواند با اهداف مختلف درگیر شود و آن‌ها را منهدم کند. همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری «فلق» با برد ۴۰۰ کیلومتر رونمایی شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش بیان کرد: همه این توانمندی‌ها نشان می‌دهد که فرزندان انقلاب اسلامی توان طراحی و ساخت انبوه سامانه‌های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

این مقام عالی‌رتبه نظامی پیشرفت‌های حوزه پدافند هوایی را خارج از تصور همگان دانست و گفت: در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه‌های پیش‌بینی شده هستیم. همچنین در حوزه پهپاد، پدافند هوایی در حال تبدیل شدن به قطب پهپادی کشور است و ما مجهز به انواع پهپاد‌ و کوادکوپتر با قابلیت‌های گوناگون هستیم.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد در پایان خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه نیروی پدافند هوایی با پشتوانه مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا همواره در حال پیشرفت است و مثل همیشه دشمنان را مأیوس خواهد کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر