اخبـــار
 

به مناسبت دهم شهریور ماه سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی آجا مراسمی با حضور امام جمعه شهرستان چابهار ،مسئولین کشوری و لشگری شهرستان کنارک و همچنین جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح شهرستان  برگزار گردید .

در ابتدای مراسم فرمانده گروه پدافند هوایی چابهار ،سرهنگ سعید غفوریان، ضمن عرض خیر مقدم خدمت میهمانان گفت :11 سال از اجرای فرمان مبارک فرمانده معظم کل قوا مبنی بر تشکیل نیروی پدافند هوایی آجا میگذرد که ما جهش بسیار بزرگی در تمامی حوزه های پدافند هوایی اعم از کشف ، شناسایی و درگیری داشته ایم که این توانمندی ها و موفقیت ها انجام نشده مگر با اعتماد به نیروهای جوان و تکیه به توان داخلی کشور.

در ادامه امام جمعه شهرستان چابهار، با عرض تبریک روز پدافند به پدافندیان غیور و مجموعه ارتش بیان کرد : کشوری که در همه زمینه ها وابسته به بیگانگان بود بعد از انقلاب با پذیرش ولایت الله تجلی اقتدار ، عزت و شکوه را برای ملت به ارمغان آورد .

وی با اشاره به اینکه منشاء عزت و آزادگی ملت و کشور ولایت خداست خاطرنشان کرد: نیروی پدافند هوایی را امید کشور و نیرویی جوان خواند ،که به فرموده مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا نیاز به حمایت توسط سایرنیروها دارد که اگر کسی از این حمایت کوتاهی کند گناه شرعی و ملی مرتکب شده است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان چابهار در ادامه گفت: این اقتدار ماست که از ولایت خدا سرچشمه می گیرد اما در مقابل دولت های مرتجع و ذلیل منطقه که بازیچه دست آمریکا هستند و امروز همه چیزشان در اختیار استکبار است و بعد هم آمریکا آنها را گاو شیرده خطاب می کند.

حجة الاسلام موسوی با اشاره به اینکه ملت ایران همیشه از آرمان های خود در مقابل استکبار جهانی دفاع کرده و کوتاه نیامده است ، بیان کرد : امروز امواج پدافند به دشمن هشدار می دهد که ما بیداریم که این بیداری و هوشیاری مایه امید ملت است.ایشان در پایان داشتن سامانه های بومی مانند باور 373 را مایه افتخار و عزت ملت ایران دانسته که دشمن حتی باور نمی کند این سامانه بومی در تراز سامانه های اس 300 و 400 باشد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر