اخبـــار
 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد باقر روشندل رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی با حضور در مراسم روز هفتم محرم که توسط کارکنان فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی پدافند هوایی برگزار شده بود در خصوص اهمیت و تاثیرات زیارت عاشورا گفت: زیارت عاشورا ضمن بیان مصائب امام حسین علیه السلام درس ها با آموزه های متفاوتی با خود همراه دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روشندل ادامه داد: از آنجا که زیارت نوعی اعلام موضع در مشخص کردن خط فکری است و آثار سازنده عجیبی دارد؛ آنچه به عنوان متن زیارتی خوانده می‌شود از نظر محتوی و جهت دهی، از حساسیّتی ویژه برخوردار است. به همین جهت ائمه(علیهم السلام) با آموختن نحوه زیارت به یاران خود، به این عمل سازنده جهت و غنای بیشتری بخشیده‌اند.

وی به آثار سازندة فردی و اجتماعی و بیان مواضع فکری و عقیدتی شیعه و نشانه گرفتن خطر انحراف در زیارت عاشورا اشاره داشت و بیان کرد: ایجاد پیوند معنوی با خاندان عصمت و تشدید علاقه و محبت به آنان، مانند "فراز اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد"، پیدایش روحیه ظلم ستیزی، یعنی تکرار لعن و نفرین بر ستمگران در این زیارت موجب پیدایش روحیه ظلم ستیزی شده، ولو با اعلام برائت و نفرت از ستمگران و ابراز محبت به پیروان حق، که پایه های ایمان را محکم می‌کند، دوری جستن از خطر انحراف، ترویج روحیه شهادت طلبی و ایثار و فداکاری در راه خدا، احیای مکتب در راه و هدف خاندان عصمت و درس آموختن و الگو گرفتن از شهدای کربلا از جمله آموزه های این زیارت شریف است.

شایان ذکر است که مراسم مذکور امسال همچون سال های قبل در هفتمین روز از ماه محرم به صورت خودجوش توسط کارکنان فرماندهی آماد و پشتیبانی برگزار شد و بیش از 700 نفر میهمان سفره پربرکت حضرت اباعبدالله الحسین شدند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر