اخبـــار
 

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با تاکید بر رصد فعالیت‌های پروازی دشمنان در اطراف کشور، گفت: شبکه یکپارچه پدافند هوایی با هوشیاری کامل همه تحرکات هوایی منطقه را به دقت زیر نظر دارد.

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی امیر سرتیپ رحیم زاده در گفتگو با خبرگزاری فارس با اشاره به مراحل کشف، شناسایی و رهیگیری هواگرد ها توسط پدافند هوایی گفت: سامانه هایی نیز در رابطه با جمع آوری اطلاعات برای شبکه یکپارچه پدافند هوایی ایفای نقش می‌کنند که اطلاعاتی را از تحرکات هوایی در فراتر از مرزها جمع آوری می‌کنند و هوشیاری لازم را برای شبکه فراهم می‌کند. ضمنا، شبکه دیده بانی بصری و دیگر شبکه های پشتیبانی کننده نیز در کنار شبکه پدافند هوایی نقش موثری را ایفا می‌کنند.

وی افزود: همین شبکه یکپارچه پدافند هوایی است که با هوشیاری کامل همه تحرکات هوایی منطقه را به دقت زیر نظر دارد.

امیر سرتیپ رحیم زاده ادامه داد: امروز تمام فضای کشور با استفاده از رادارهایی که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با بهره گیری از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ساخته شده‌اند پوشش داده می‌شود؛ با تنوع رادارها در باندهای فرکانسی مختلف در حال حاضر نقطه‌ای نداریم که خلاء راداری وجود داشته باشد که بخواهیم برای پوشش آن تجهیزاتی وارد کنیم.

وی با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح کشور اعلام کرد: امروز نیروهای مسلح همه در حال رشد و توسعه و ارتقا توان رزمی خود هستند و هر آنچه در توان دارند خود را آماده تر می کنند، توطئه‌های دشمن و حرکات آنها در منطقه را می‌بینیم و وظیفه خود می‌دانیم که در راستای تقویت توان دفاعی قدم برداریم. در حوزه پدافند هوایی امروز با برخورداری از نیروهای مومن، پرتلاش و غیرتمند در یگان‌های پدافند هوایی در ارتش و سپاه در تخصص‌های مختلف این حوزه، در بهترین وضعیت قرار داریم و آنچه را مورد نیاز بوده تهیه کرده‌ایم. خیلی از سامانه ها وجود دارد که شاید به صلاح نباشد اکنون از آنها نام ببریم، اما مهم آن است که دشمن به این نتیجه رسیده در لحظه نیاز جواب دندان شکن را از ما خواهد گرفت و البته گرفته است.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) به هشدارهای لازم جهت دورنگهداشتن دشمن از قلمرو هوایی جمهوری اسلامی ایران در لحظه نیاز به هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین دشمن اشاره کرد و ادامه داد: هر وقت به این هشدارها بی توجهی کرده‌اند سرنگون شده‌اند که نمونه آن را هم دیدید. پدافند هوایی بصورت ۲۴ ساعته در حال پایش و رصد آسمان جمهوری اسلامی ایران است و فعالیت‌های پروازی دشمنان در اطراف را نیز رصد می کنیم و هرگز تحرکات هوایی آنها از چشمان تیز بین و همیشه بیدار غیور مردان پدافند هوایی مخفی نمانده و نخواهد ماند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر