اخبـــار
 

امام جمعه موقت قهجاورستان، با اشاره به پیش نیاز نهادینه شدن فرهنگ حسینی در فرد و جامعه گفت: استکبار جهانی نابودی قطعی خود را در فراگیر شدن فرهنگ عاشورا در جوامع بشری می داند.

حجت الاسلام و المسلمین سید جانمراد موسوی در خطبه های نماز جمعه شهر قهجاورستان (از توابع اصفهان)، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) گفت: عاشورا بیشتر از اینکه حادثه باشد یک فرهنگ است. فرهنگی که اگر در جامعه اسلامی نهادینه شود، جامعه را به سمت عزت پیش برده و اجازه کوچکترین ذلتی را در مقابل زورگویان عالم نمی دهد. وی با بیان اینکه نهادینه شدن این فرهنگ در فرد یا جامعه  نیازمند اعتقادات اصیل دینی  است گفت: اولین اعتقاد لازم، بزرگ نگری خداوند متعال است.

وی با اشاره به اینکه در بینش حسینی همه قدرت ها تحت قدرت لایزال الهی قرار می گیرند گفت: با چنین اعتقادی، هیمنه قدرت های پوشالی نزد انسان فرو می ریزد.

حجت الاسلام موسوی آمریکای جنایت کار و اسرائیل غاصب را نمونه بارز این قدرت های پوشالی خواند و گفت: تنها کسانی که از فرهنگ عاشورا بویی نبرده اند از قدرت پوشالی این جنایتکاران می هراسند.

امام جمعه موقت قهجاورستان در ادامه، کوچک شمردن دنیا را نیز اعتقادی لازم برای رهروان راه امام حسین علیه السلام عنوان کرد و گفت: در جهان بینی حضرت اباعبدالله حسین علیه السلام و رهروان ایشان، دنیا وسیله ای برای رسیدن به سعادت ابدی است. این در حالی است که در بینش مادی گرایان، دنیا هدفی است که برای رسیدن به آن همه چیز حتی دین خدا هم وسیله کامجویی و لذت طلبی است. 

وی در ادامه ، خوار شمردن زندگی در سایه ظلم و ستم را نیز جزء مرام و مسلک رهروان راه حضرت سید الشهداء (ع) قلمداد کرد و گفت: پذیرش حاکمیت نامشروع جزء مرام انسان های بزرگ نیست و زندگی در سایه چنین ظلمی را هرگز نمی پذیرند. وی تصریح کرد: اوج این معنی را می توان در کلام سید الشهداء (ع) یافت که فرمودند: «مثلی لایباع مثله» «مثل منی هرگز با مثل یزید بیعت نخواهد کرد – مرگ باعزت بهتر است از زندگی با ذلت»

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه امام حسین علیه السلام فقط مختص شیعیان و مسلمانان جهان نیست گفت: به طور مثال می توان به گاندی رهبر مردم هند در دهه های گذشته اشاره کرد چرا که وی تبعیت از راه امام حسین علیه السلام را راه نجات کشورش قلمداد کرده است. وی تصریح کرد: همین الگو پذیری از مسلک امام حسین علیه السلام است که تن مستکبران عالم را می لرزاند چرا که استکبار ستیزی موضوعی است که از ابتدا تا انتهای حرکت امام حسین علیه السلام به وضوح دیده می شود.

امام جمعه موقت قهجاورستان در پایان گفت: امنیت یکی از مولفه های قدرت هر کشوری است و پدافند هوایی در این میان نقشی بسیار موثر ایفا می کند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر