اخبـــار
 

به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی، مراسم گرامیداشت این روز با حضور کارکنان آتش نشانی ستاد نیروی پدافند هوایی و جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در  شهرک شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی؛ در این مراسم ملکی گفت: شغل آتش نشانی شغلی است که در راه خدمت رسانی به بشریت است و بدلیل پرمخاطره بودن آن، راه شهادت در آن باز است.

وی رعایت نکات ایمنی را بسیار حایز اهمیت دانست و تصریح کرد: مقوله ایمنی در ذات انسان است و انسان از بدو تولد برای حفظ جان خود و خانواده اش خواسته یا نا خواسته در مسیر ایمنی گام برداشته و همیشه سعی کرده است تا در این مسیر پیشرفت کند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی  ضمن اشاره به عدم رعایت نکات ایمین در ساختمان پلاسکو، خاطرنشان کرد: متاسفانه در بعضی موارد در کشور ما به مسئله ایمنی اهمیت خوبی داده نمی شود در صورتی که ایمنی باید اصلی ترین و مهم ترین بخش زیرساخت های یک کشور باشد و در گاهی موارد نیز قوانین در این مسئله شفافیت و الزام آوری لازم را نداشته است.

وی در ادامه ضمن الزام ایجاد ایمنی از قبیل سیستم اطفاء حریق، آسانسورهای پیشرفته در ساختمان ها،تفکیک پارکینگ ها، نگه نداشتن مواد محترقه در انبارها و... مهم ترین شاخص های ایمنی در هر کشور را وضعیت تجهیزات آتش نشانی، وضعیت ساختمان های شهر و ایجاد فرهنگ ایمنی بین مردم برشمرد.

حجت الاسلام پرورش رییس عقیدتی سیاسی پشتیبانی مرکز ستاد نیروی پدافند هوایی نیز ضمن تبریک این روز گفت: آتش نشانی از جمله مشاغل سخت، پرمخاطره و با اجر معنوی بسیار بالاست که سعادت دنیوی و اخروی را در بر دارد.

وی با استناد به کلام گهربار حضرت رسول(ص) که می فرماید: هر کسی آتشی را از دسته ایی از مسلمانان دور کند و اگر جانش را در این راه از دست بدهد، اجر شهید را دارد، افزود: چنین کسی مجاهد فی سبیل ا... است و در راه خدمت به خلق، از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

در پایان مراسم از آتش نشانان نمونه نیروی پدافند هوایی تقدیر شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر