اخبـــار
 

معاون تربیت و آموزش اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش ج.ا.ا با بیان اینکه، سعادت و شقاوت دو راه پیش روی همه انسان ها در طول تاریخ بشریت بوده است وهرکس با اختیار خود قدم در راه می گذارد   گفت: آیات قرآن کریم دائما ما را سفارش به تقوا، عقلانیت و هوشیاری در مقابل دو راهی های زندگی نموده و از غفلت و جهالت نهی می کند.

به گزارش روابط عمومی  نیروی پدافند هوایی:

حجت الاسلام و المسلمین محمد خیر محمدی معاون تربیت و آموزش اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی در آیین اختتامیه یازدهمین دوره بصیرت خانواده ها و کارکنان منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با بیان اینکه تامل و تدبر در آیات قرآن کریم راهگشای برون رفت از تمام مشکلات جامعه است گفت: قرآن کریم در قالب آیات پر تکراری همچون « افلا تعقلون» و «افلا تذکرون» ما را سفارش به عقلانیت و هوشیاری در مقابل دو راهی های زندگی نموده و از غفلت و جهالت نهی می کند.

 وی با بیان اینکه انسان  توجه یا بی توجهی به آیات قرآن، در واقع شقاوت یا سعادت ابدی خود را رقم می زند گفت: در سرتاسر تاریخ بشریت، انسان ها، با اراده خود قدم در یکی از این دو راه گذاشته و سرنوشت خود را رقم زده اند.

وی با اشاره به ماجرای هابیل و قابیل گفت: این دو برادر که جزء اولین انسان های تاریخ بشر هستند نیز از این قاعده مستثنی نبودند و تا انتهای تاریخ این ماجرا همچنان پابرجاست. وی اشتغال بیش از حد به ظواهر دنیا را یکی از عوامل بی توجهی و غفلت از حقایق قرآن کریم عنوان کرد و گفت: انتهای این مسیر خفت بار چیزی جز پشیمانی و خسران نخواهد بود. وی تصریح کرد: نتیجه کار چنین افرادی در نهایت به جایی می رسد که روز قیامت نامه عمل آنها از پشت سر به آنها داده خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه قرار گرفتن در مسیر و دوراهی انتخاب عقلانیت و جهالت، بستر بزرگترین امتحانات الهی است،  افزود: رزمندگان دلیر ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، در این امتحان بزرگ الهی، راه حقیقت و عقلانیت را انتخاب کردند و جاودانه شدند.

 در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید جانمراد موسوی رئیس عقیدتی سیاسی منطقه نیز با بیان اینکه تعداد 123 خانواده در یازدهمین دوره بصیرت شرکت نموده اند گفت: این دوره به مدت 20 ساعت و با حضور اساتیدی با تجربه در حوزه ترییت فرزند، ارتقاء سلامت خانواده و آسیب شناسی فضای مجازی برگزار شد. وی در پایان با تاکید بر اینکه دشمن با تمام قوا پا در عرصه جنگ نرم گذاشته و باورها و اعتقادات اصیل ما را هدف قرار داده است گفت: به حول و قوه الهی با تقویت عقاید و باورهای درست می توانیم در مقابل این هجمه عظیم دشمن، سنگربندی کرده و دشمن را در این عرصه نیز ناکام بگذاریم.   

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر