اخبـــار
 

مسئول پشتیبانی درمانگاه عمومی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ۱۰ نفر تیم درمانی در کلنیک درمانی ارتش طبق برنامه ریزی ها تا ۳۰ مهرماه به فعالیت و خدمات رسانی درمانی به زائران مشغول هستند
سرهنگ طاهر سنجربیگی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:۵۰ زائر مصدوم توسط تیم پست اورژانس امداد و نجات پدافند هوایی ارتش مستقر در ایلام  جهت تکمیل فرایند درمان به تهران اعزام شدند که این تعداد مصدوم که در بیمارستان های استان ایلام بستری بودندو بعد از ثبات وضعیت جسمانی و تایید پزشکان برای تکمیل روند درمان با هواپیمای ارتش  به تهران اعزام شدند.

وی افزود: نیروی پدافند ارتش با ایجاد یک درمانگاه پست امداد و نجات در نزدیکی فرودگاه شهدای ایلام اقدام به معاینه و ارائه خدمات درمانی به زائران و مسافرانی می کند که از طریق پرواز هوایی عازم مقصد خود هستند.

سنجربیگی یادآور شد: در این مدت ۱۷۰ نفر از کسانی که به این درمانگاه مراجعه کرده اند مورد معاینه قرار گرفته اند. همچنین در پاره ای از مواقع ضروری پزشکان این درمانگاه با حضور در هواپیماهای در حال پرواز اقدام به معاینه بیمارانی می کنند که قصد سفر هوایی دارند.

وی توضیح داد: با معاینه اینگونه بیماران پزشک تیم باتوجه به وضعیت جسمانی مریض در صورتی که پرواز کردن برای حال وی مضر نباشد اجازه پرواز صادر می کند.

وی تصریح کرد: واحد معاینه و ویزیت عمومی، سنوگرافی، فشارخون، تست قند خون بیماران دیابتی، نوارقلب، تزریقات از جمله بخش های درمانگاه ارتش است.

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی :ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر راه اندازی این درمانگاه در شهر ایلام اقدام به برپایی یک درمانگاه صحرایی و ایستگاه صلواتی در پایانه مرزی مهران کرده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر