اخبـــار
 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه راهبرد ملت ایران در برابر آمریکا مقاومت فعال است، گفت: ملت ایران مقاومت فعال را با هدف شکست سیاسی دشمن شماره یک خود انتخاب کرده است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام ‌و‌ المسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان پایور و وظیفه پدافند هوایی منطقه غرب در همدان با اشاره به قواعد مقاومت فعال گفت: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران برای همگان روشن است.

وی با بیان اینکه آمریکا از سه راه تحریم، تهدید و تزویر در پی فشار حداکثری به ملت ایران، با هدف تسلیم کردن این ملت است، یادآور شد: آن‌ها خیلی روشن این مسائل را مطرح می کنند که در پی براندازی نظام هستند و ترامپ گفته تحریم‌های فلج‌کننده را به ایران تحمیل می‌کنیم تا راهی جز بالا بردن دست‌های خود به نشانه تسلیم شدن، نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه در ارتش با تاکید بر اینکه راهبرد ملت ایران در برابر آمریکا مقاومت فعال است، ابراز داشت: ملت ایران مقاومت فعال را با هدف شکست سیاسی دشمن شماره یک خود انتخاب کرده است.

وی ادامه داد: ما به دنبال حذف فیزیکی و جغرافیایی نیستیم اما به دنبال حذف سیاسی آمریکا هستیم و در این کار توفیقاتی زیادی به دست آورده ایم و تا حذف کامل آن پیش خواهیم رفت. 50 سال قبل وقتی گفتیم شاه را  ساقط خواهیم کرد برخی‌ها با تردید نگاه می کردند اما این اتفاق رخ داد. داستان آمریکا، همانند داستان قدرت پوشالی شاه پهلوی است.

حجت الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: همانگونه که وعده الهی برای مبارزان قبل از انقلاب تحقق پیدا کرد و رژیم پهلوی ساقط شد، امریکا هم سقوط خواهد کرد و نشانه های آن هم ظاهر شده است.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح هم به نوبه خود باید مقاومت فعال داشته باشند، یادآور شد: جنس مقاومت نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، وزارت دفاع، بسیج و نیروهای مردمی با مقاومت فعال در حوزه علمیه، دانشگاه، قوه قضاییه و دولت متفاوت است گفت: اولین مولفه مقاومت فعال یک نظامی، اهتمام به فراگیری آموزش‌های روزآمد، کارآمد و مهارت‌های رزمی است تا در روزی که با دشمن سینه به سینه و پنجه در پنجه مقابله می‌کند، کاربلد باشد.

وی با بیان اینکه ارتش قاعده رزم و جنگ را بلد است، تاکید کرد: باید به روز شویم و شیوه‌های جنگ دشمن و آموزش رزمی را به روز کنیم تا در روز آزمون دست پُر وارد میدان شده و دست پر خارج شویم.

حجت الاسلام محمدحسنی به پای کار آوردن همه ظرفیت‌ها اشاره کرد و افزود: هر چیزی را که فکر می‌کنیم یک روزی به دردمان می خورد، باید پای کار بیاوریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به لزوم تقویت یاد خدا در دل‌ها پرداخت و ادامه داد: تجهیزات مهم است اما همه چیز نیست. قرآن کریم می‌فرماید امید است که به خاطر یاد فراوان خداوند، پیروزی از آن شما باشد. در مقاومت فعال یاد خداوند جایگاه خاصی دارد.

وی افزود: اسرائیل جزو ارتش های مجهز دنیا است اما بسیار پس‌رفت کرده و عقب کشیده است چرا که رزمندگان حزب‌الله در لبنان به خاطر برخورداری از  یاد خدا توانستند با تجهیزات کم رژیم صهیونیستی را عقب برانند.

نماینده ولی فقیه در ارتش، ایمان به صدق وعده‌های الهی مبنی بر پیروزی جبهه حق بر باطل را از دیگر مولفه‌های مقاومت فعال در نیروهای مسلح برشمرد و گفت: خداوند قول داده است اگر در راه من تلاش کنید، همه بن‌بست ها را از پیش روی شما برخواهم داشت. چه کسی از خداوند خوش قول‌تر و خوش وعده‌تر است؟ مگر اینکه ما با تردید به وعده‌های خداوند بنگریم. قطعا پیروز میدان کسی است که به وعده‌های خداوند ایمان یقینی داشته باشد.

حجت الاسلام محمدحسنی به رخ کشیدن روحیه شهادت طلبی را از قواعد مقاومت فعال برشمرد و اضافه کرد: دشمن باید بداند که تا آخرین نفس از استقلال، حیثیت، شرف، نظام و ملت‌مان دفاع خواهیم کرد و هیچ‌گاه مقابل خواسته هایش سر تعظیم فرود نمی‌آوریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به حفظ هوشیاری در برابر حرکات دشمن اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آیین دانش‌آموختی دانشگاه‌های افسری فرمودند که باید دشمن را رصد کرد. این موضوع نیاز به هوشیاری صددرصد دارد.

وی افزود: دشمن از ما ضربه دیده و کینه به دل دارد و با به دست آوردن اطلاعات، نفوذ می‌کند. بنابراین باید همکاری حداکثری با حفاظت اطلاعات داشته باشیم چرا که یکی از راه های بازدارندگی مقابل نفوذ دشمن است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر