اخبار مناطق
 

به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت امام جواد علیه‌السلام مراسمی ویژه کارکنان پایور با حضور حجت الاسلام  بهادری، رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی پدافند هوایی آجا  برگزار شد. در در این مراسم حجت الاسلام بهادری، ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) فرازهایی زرین از سیره‌ی تربیتی و ویژگی‌های اخلاقی آن بزرگوار بیان کرد و گفت: امام نهم (ع) در مقابل و مصائب و گرفتاری‌های روزگار به شدت شکیبا و بردبار بود. وی در ادامه افزود: آن حضرت در مقابل حوادث سخت و پیشامدهای ناگوار هیچگاه برآشفته و مضطرب نمی‌شد بلکه با اتکا به خدای متعال به  صبر و تحمل روی می‌آورد؛ البته این درصورتی بود که به شخص حضرت مشکلات روی می‌آورد اما در مورد اصول اسلامی و حدود الهی کاملا در مقابل برآمده و موضع‌گیری‌های اساسی و حساب شده داشت.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی آماد و پششتیبانی اظهار کرد: حضرت امام جواد(ع) صبر بر مصائب را از بهترین صفات نیک مردان قلمداد کرده و می‌فرمود شکیبایی بر ناملایمات و مصائب بر شماتت کنندگان مصیبت‌زده ناگوار است.
 

حجت الاسلام بهادری با اشاره به القاب امام نهم گفت: معروف‌ترین لقب پیشوای نهم شیعیان "جواد" است؛ آن رهبر فرزانه را به خاطر جود و عطای فراوانش به این نام خوانده‌اند که برگرفته از نام‌های زیبای پروردگار است، نام جواد یادآور جود و بخشش و احسان پروردگار متعال است که در وجود مقدس حضرت امام محمدتقی (ع) تحقق یافته است.

وی در آخر تصریح کرد: خدمت به مردم و رفع نیازهای آنان در متن زندگی امامان معصوم قرار دارد؛ امام جواد (ع) نیز در این عرصه پیشتاز بود، آن بزرگوار می‌فرمود: انسان با داشتن سه خصلت  پسندیده می‌تواند به مقام رضوان و خشنودی الهی برسد؛ زیاد طلب آمرزش کردن، نرم‌خویی و مدارا با مردم و زیاد صدقه دادن از این دسته موارد است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر