اخبار مناطق
 

مراسم تحلیف و اعطای درجه سردوشی به سربازان آموزشی گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر برگزار شد

سرهنگ ستاد رحمت الله مولا فرمانده گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت :به شما فرزندان غیور کشورم بدین جهت که ملبس به لباس سربازی که لباس جهاد در راه خداست و ریشه در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما دارد شده اید تبریک میگویم .

وی افزود : جهاد در راه خدا علاوه بر آثار دنیوی، نوعی معامله با خداست که بهشت برین را به دنبال خواهد داشت. فداکاری و جانبازی در این جهاد در واقع جاودانگی و به حق پیوستگی است، چرا که قرآن می‌فرماید: «کسانی را که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده مپندارید؛ بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.» .

سرهنگ مولا گفت : تاریخ پر  از صحنه های با شکوه دفاع و ایثار و فداکاریست همانگونه که امام حسین ( ع) برای احیای دین مبین اسلام ازجان خود و اهل بیتش گذشت ولی سر در برابرکفار خم نکردو در این راه به درجه رفیع شهادت رسیدو باخون خود  نهال دین اسلام را آبیاری نمود، ما نیز با پیروی از امام حسین ( ع) شعار (( هیهات منه الذله )) سر داده و در برابر کفار زمان با تمام قدرت می ایستیم تا گوشه چشمی به کشور عزیزمان نکنند.

در ادامه حجت الاسلام شیرودی رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر گفت: نهضت امام حسین از نقاط عطف تاریخ اسلام است که تحلیلهای پیرامونی زیادی را در پیش داشته است . سخنان امام حسین ( ع ) از ابتدای شروع نهضت به وضوح هدف انسجام اسلامی بر مبنای قرآن و الگوی نبوی را منعکس میکند آن بزرگوار در اولین واکنش خود به درخواست بیعت با یزید به برادرش چنین می فرماید برادرم به خدا سوگند اگر در دنیا هیچ پناهی نداشته باشم باز هم بایزید بیعت نمیکنم . این واکنش امام به خوبی بیانگر ایستادگی ایشان در برابر ظلم و معیارهای جاهلی زمانه بوده است

در ادامه این مراسم از سربازان نمونه تجلیل و یکان های حاضر از مقابل جایگاه رژه رفتند.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر