اخبار مناطق
 

حجت الاسلام پرورش گفت: امام حسین(ع) با تقدیم و اهدای خون پاک قلبش حرکت خدایی را آغاز کرده تا بندگان را از جهالت رهایی بخشد و عالم را متحول ساخت همچنان که امروزه ندای همه عالمیان شده و این شور حسینی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) می باشد.

همزمان با شب اربعین حسینی(ع)، عقیدتی سیاسی پشتیبانی مرکز ستاد نیروی پدافند هوایی آجا، اقدام به برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری ویژه کارکنان و خانواده های شهرک شهید بهشتی در مسجد امام خمینی(ره) نمود.

در این مراسم حجت الاسلام پرورش رییس عقیدتی سیاسی پشتیبانی مرکز نیروی پدافند هوایی آجا ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی(ع)، در خصوص اهمیت اربعین و قرائت زیارت خاص این روز با استناد به کلام گهربار امام حسن عسکری(ع)گفت: ازنشانه های انسان مومن قرائت زیارت اربعین در روز اربعین است. زیارت اربعین یک منشور اخلاقی و عرفانی است و به انسان نور می دهد.

وی در ادامه ضمن اشاره به آیاتی از سوره کهف، تصریح کرد: ریشه تمام بدبختی های انسان جهل می باشد آن هم نه جهل در برابر علم، بلکه جهل در مقابل عقل و چه علمایی که جهلشان باعث نابودیشان شد و همین جهل مقدس بود که باعث شهادت امام حسین(ع) شد.

وی خطر جهل مقدس را آنقدر بالا دانسته که با اشاره به داستان حضرت موسی(ع) افزود: مردمان آن روزگار با دیدن معجزات بسیار باز هم ایمان نمی آوردند چرا که جهل به توحید داشتند.

حجت الاسلام پرورش خاطر نشان کرد: اگر توحید در جامعه ای به معنای واقعی دمیده شود آن جامعه دچار ناهنجاری نخواهد شد و اگر معتقد به وحدانیت خداوند باشیم و توحید را باور داشته باشیم گناه نخواهیم کرد و این همه فسادهای اخلاقی و مالی نشانه نبود روحیه توحید می باشد.

وی با تعبیر عبارت" انکم قوم جاهلون " به داستان حضرت لوط(ع) و حضرت یوسف(ع) اشاره کرده و دلیل اصلی بدبختی های آنان را نداشتن توحید دانستند.

وی در پایان در قالب مقایسه دوران امام حسین(ع) با زمان بت پرستی در صدر اسلام، افزود: در زمان امام حسین(ع) بت پرستی در جامعه حاکم نبود بلکه طاغوت پرستی حاکم بود که سردمداران طاغوت یعنی معاویه و یزید، آنقدر جامعه را از عقلانیت دور کرده بودند که حقانیت امام علی(ع) و امام حسین(ع) نادیده گرفته شده بود.

در این میان امام حسین(ع) با تقدیم و اهدای خون پاک قلبش حرکت خدایی را آغاز کرده تا بندگان را از جهالت رهایی بخشد و عالم را متحول سازد، همچنان که آن امام (ع)، امروزه ندای همه عالمیان شده و این شور حسینی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) می باشد.
گفتنی است در پایان مداح اهل بیت(ع) به مرثیه خوانی پرداخته و شرکت کنندگان از سفره احسان امام حسین(ع) بهره مند شدند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر