اخبار مناطق
 

نشست مسئولین وهادیان سیاسی نیروهای مسلح استان در مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی حضرت علی اکبر(ع) اراک برگزار گردید. در این جلسه که نماینده ولی فقیه در سپاه 42قدرو مسئولین سیاسی سپاه ونیروی انتظامی استان حضور داشتند ،به تحلیل مسائل سیاسی روز وتحولات اخیر منطقه پرداخته شد.

  فرمانده مرکز سرهنگ جلیلوند ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان، از برگزاری این جلسه ابراز خرسندی نموده واین جلسات را گامی در جهت افزایش بصیرت وبینش سیاسی کارکنان نیروهای مسلح  دانسته وهم اندیشی نیروهای مسلح با یکدیگر در خصوص بحرانهای اخیر منطقه و بیان راهکار های مناسب در این راستا را امری ضروری ولازم دانستند.

 

   در ادامه جلسه دکتر یاری مسئول سیاسی سپاه 42 قدر استان به بررسی تحولات اخیر منطقه پرداخته و نقش انقلاب اسلامی را در منطقه وجهان بیان کرد.

دکتر یاری در ادامه گفت: جامعه شناسان غربی اسلام را به منزله شیر خفته معرفی کرده اند که خطر آن همواره آنان را تهدید می کند. به همین منظوربا شکل گیری انقلاب اسلامی وبا مشاهده قدرت عظیم مردم سعی در مهار وتحریف آن نمودند و بلا فاصله جنگ منطقه ای را توسط صدام به راه انداختند.. ولی در همین جنگ نه تنها

 

به مقاصد شوم خود نرسیدند بلکه به گفته امام این جنگ برای ما نعماتی داشت که مهم ترین آن را می توان

به کسب تجربه در جنگ وآشنایی سایر کشورها باقدرت نظامی ایران نام برد. تجربه ای که در سوریه وعراق از آن علیه داعش استفاده شد وموفق هم بوده است.

ایشان در ادامه راهکار های مقابله با آمریکا را در سه مورد بیان کرده وگفتند یکی از این راهکار ها جنگ است که به فرموده مقام معظم رهبری هیچ گونه جنگی رخ نخواهد داد که برگرفته از تحلیل های نظامی پیچیده ای می باشد. راهکار دوم مذاکره است که در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران، آمریکا در چندین مورد به تعهدات خود پایبند نبوده که برجام آخرین آنها بوده است بنابر این قابل اعتماد نیستند وراهکار سوم مقاومت است که می توانددشمن را به زانو در بیاورد که در سالهای اخیر ثابت شده است وکشورهای متخاصم در برابر این راهبرد هیچگونه دستاوردی نداشته اند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر