اخبار مناطق
 

جلسه آگاهسازی در خصوص آشنایی وپیشگیری از (خودزنی وخودکشی) برای کارکنان پایور و وظیفه منطقه پدافند هوایی شمال غرب(شهید برادری) برگزار شد.

در این جلسه که با حضور فرماندهان ومسئولین و کارکنان پایور و وظیفه در این منطقه پدافندی  برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمین برگی(استاد حوزه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی) در سخنانی با بیان آیاتی از کلام الله مجید در خصوص حرمت خودکشی گفت: حیات آدمی اولین و عظیم ترین نعمتی است که خداوند آن را برای رسیدن به تکامل و صعود به قلّه های رفیع و عالی معنوی به انسان عطا فرموده است. ازاین رو نه تنها دیگران نمی توانند صدمه ای به این نعمت الهی وارد سازند، بلکه خود شخص نیز به هیچ عنوان حق ندارد آن را از بین ببرد و بر وی واجب است پیوسته از جان خویش پاسداری و محافظت کند. مالک اصلی انسان خداوند متعال است و نفس انسانی امانت الهی است؛ از این رو باید از این امانت خوب محافظت کرد و از بین بردن آن خیانت در امانت الهی است.

وی به ضعف معنویت و اخلاق دینی به عنوان یکی از علل مهم  وتاثیرگذار در تمایل به خودکشی اشاره کرد وادامه داد: بسیاری از عوامل خودکشی مانند: حسادت، کینه توزی، لجاجت، خشم و غضب، خیانت، غرور و امثال اینها ناشی از ضعف معنویت و رعایت نکردن مسائل اخلاقی و دینی است. در فرهنگ اسلامی طبق بیان آیات و روایات تمام اعمال انسان بخصوص گناهان کبیره دارای آثار و پیامدهایی است، و به اصطلاح اثر وضعی دارد، به همین جهت در اسلام از انجام گناه و کارهای خلاف اخلاق به شدت نهی شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر