تازه ترین خبرها
 

حجت الاسلام و المسلمین محمد عدیده معاون فرهنگی و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی در افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در خصوص اهمیت و لزوم تمسک به قرآن گفت:  خداوند در کنار نور فطرت و عقل ، نور قرآن را برای انسان ها قرار داده است، نوری که خود روشن است و برای غیر خود نیز روشنگری می نماید ، و پنهانیها را نمایان می کند و حقایق را آشکار و اباطیل را بر کنار و شبهه ها را برطرف می گرداند و به بیراهه رفتگان را که راه بر ایشان مشتبه شده و یا راهنمایی ندارند ، راهنمایی می کند و آنهایی را که راه هدایت را در پیش گرفته اند بر هدایتشان می افزاید . در قرن های نخستین _ که بهترین دوران تاریخ اسلام است _ مسلمانان بهترین رفتار را با قرآن داشتند و به خوبی آن را می فهمیدند و مقاصدش را درک می کردند و به میزان مطلوبی در عرصه های مختلف زندگی به آن عمل می کردند ، و دیگران را بر اساس بصیرت، به آن دعوت می کردند .

حجت الاسلام عدیده در ادامه بیان کرد : بهترین گواه برای این ادعا اصحاب رسول خدا هستند ، که قرآن کریم همه ی ابعاد زندگی آنان را متحول نمود و آنان را از انحرافات جاهلیت در پرتو اصلاحات اسلام نجات داد و از تاریکی ها رهایشان نمود . و تبدیل به نسلهای قرآنی شدند ، که بندگان خدا به وسیله ی آنان هدایت یافتند و به قدرت و حاکمیتی گسترده دست یافتند و در آن سرزمین ها راه و روش عدالت و احسان را در پیش گرفتند و تمدن علم و ایمان را بنیاد نهادند .

وی در پایان اضافه کرد : برای نجات امت اسلامی از تباهی ،عقب ماندگی و فروپاشی ، هیچ راهی غیر از بازگشت به قرآن وجود ندارد ، بایستی راه را از قرآن پرسید و قرآن را امام گردانید زیرا بهترین هدایت قرآن است .

شایان ذکر است که سی نمهین دوره  مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته های مختلف حفظ،قرآئت،ترتیل و مفاهیم به مدت سه روز در اردوگاه آموزشی فرهنگی بابلسر در حال برگزاری است.

 
 
امتیاز دهی