تازه ترین خبرها
 

حجت الاسلام والمسلمین روشندل گفت: تلاوت قرآن به صورت های مختلف مقدمه فهم قرآن است کسی که تلاوت قرآن را انجام می دهد باید حق تلاوت را ادا کند و حق تلاوت قرآن کریم در تبعیت از این کتاب الهی است.

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی: حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر روشندل رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام حسن عسکری(ع) در آیین اختتامیه مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان پایور و وظیفه این نیروی گفتخداوند متعال در قرآن کریم بارها متذکر شده که ما قرآن را به گونه‌ای بر شما نازل کردیم که قابل بهره برداری و استفاده است اما مهم این است که پند گیرنده وجود داشته باشد ،اگر پند گیرنده  پیدا بشود قرآن آن را مورد خطاب و عنایت خودش قرار می‌دهد. همچنان که پیامبر خاتم(ص) فرمودند: قرآن را به عنوان یک رهبر و فرمانده در برابر مسیر گفتار، کردار و رفتار از هر لحاظ قرار دهید.
حجت الاسلام روشندل تمسک به قرآن را راهی برای عبور ازفتنه ها دانست وبیان کرد: در برخی زمان‌ها انسان نیاز بیشتری به قرآن پیدا می‌کند و آن زمان فتنه ها، سختی ها و فشارهاست و شیوه خروج و در امان ماندن از این فتنه ها در قرآن و احادیث پیامبر و ائمه (ع) آمده است .
وی به روایتی از حضرت علی(ع) اشاره کرد و افزود: عده ای خدمت امیر مومنان علی علیه السلام عرض کردند که هرگاه ما نزد شما می‌آییم شما برای ما امور دینی را تبیین می کنید، دلمان قرص و آرام می شود اما هنگامی از شما جدا می شویم و در جامعه وارد می‌شویم صحبت‌هایی را می‌شنویم که تزلزلی در ما ایجاد میکند وظیفه ما چیست حضرت فرمودند: این کلامی که می گویید حقیقت دارد. راه خروج از این اضطراب ها روی آوردن به قرآن است.
حجت الاسلام و المسلمین روشندل در پایان ضمن دعا و طلب خیر برای شرکت‌کنندگان پایور و وظیفه از دست اندرکاران برگزاری مسابقات تشکر و قدردانی کرد.

 
 
امتیاز دهی