تازه ترین خبرها
 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بابیان اینکه همه عصبانیت آمریکایی‌ها از ملت ایران به این دلیل  است که دستشان از منابع نفتی کشورمان قطع شده است از این رو همواره در پی فتنه گری هستند گفت:  آن‌ها فتنه گران را اجیر می‌کنند تا از این راه به هدف‌شان برسند اما این آرزو را به گور خواهند برد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان پایور و وظیفه مرکز آموزش وظیفه و میدان تیر شهدای پدافند هوایی سمنان با بیان آیاتی از قرآن‌کریم مبنی بر اینکه ای اهل ایمان یار خداوند باشید، گفت: انسان‌ها به دو گروه انقلابی و ضد انقلابی تقسیم می شوند اما قران کریم می‌فرماید  خداوند انقلابی‌ها را بر ضد انقلابی‌ها برتری می‌دهد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه این یک امتحان برای انسان‌ها است خاطرنشان کرد: این آیه پیام های متفاوتی دارد. وقتی قرآن کریم می‌فرماید ای مردم، یاور خداوند باشید به این معنی نیست که به خداوند کمک کنید چرا که خداوند بی‌نیاز از کمک است، بلکه هدف این است که یاور دین خداوند باشید.

وی یادآور شد: خیر انسان و فرزندانش در کمک به دین اسلام است. تنها راه نجات انسان از دوزخ در یاور خداوند بودن است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه تحقیق و پژوهش در راه دین خداوند یکی از راه‌های عاقبت‌بخیری است، گفت: انسان‌های باسواد با قبول زحمت تحقیق و پژوهش در راه دین اسلام و معرفی ابعاد مختلف این دین موجب سعادت خود و دیگران می‌شوند. مقصود این است در این راه دانشمندانی هستند که برای سال ها رنج درس خواندن و تحقیق را قبول می‌کنند و مانند علامه طباطبایی کتابی به نام المیزان را می‌نویسند که همه عالمان و اندیشمندان آن را قبول دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی با بیان اینکه در گذشته مسلمانان و شیعیان در دورهمی های خود به گفت و گو درباره احادیث و قرآن می‌پرداختند که موجب عمیق‌تر شدن ایمان آنان می‌شد، بیان کرد: شیعیان اصیل در مراسم‌ها و دورهمی‌ها درباره احادیث ائمه اطهار صحبت می‌کردند و آیات قرآنی و مسائل فقهی و روایی مطرح می‌کردند.

وی با اشاره به روایتی از امام باقر (ع) که فرمودند کمک به ما با شمشیر مانند کمک با زبان است گفت: در این روایت امام باقر (ع)، کمک تا جهاد زبانی و تبلیغی تا آنجا راه دارد که مانع پیدایش جنگ و خونریزی شوند. از این رو جهاد تبلیغی و مالی را مقدم بر جهاد نظامی به شمار رفته است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه باید در اطلاع‌رسانی و همکاری‌هابا سازمان های اطلاعاتی و حافظان امنیت همکاری حداکثری داشته باشیم گفت: بسیاری از زیان‌هایی که به امت اسلامی وارد شده، به خاطر تنبلی و کم کاری در همکاری و انتقال مسائل امنیتی به نهادهای اطلاعاتی است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به سرکوب کودتای نقاب گفت: اگر هوشیاری برخی از کارکنان  پایگاه هوایی شهید نوژه نبود، آمریکایی‌ها  با استفاده نفوذی‌های خود تا ده‌میلیون نفر را قتل عام می کردند چرا که برای آن‌ها فقط رسیدن به نفت مهم بوده و هست.

نماینده ولی فقیه در ارتش افزود: همکاری معتقدانه و مومنانه با سازمان های اطلاعاتی و برای جلوگیری از موفقیت فتنه گران در هتک حرمت اسلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که انجام آن بر همه ما یک تکلیف شرعی است.

 
 
امتیاز دهی