تازه ترین خبرها
 

به مناسبت سالروز شهادت شهدای سانحه هواپیمایC-130 ، مراسم یادبودی در منطقه پدافند هوایی شمال غرب کشور برگزار شد.

در این مراسم سرتیپ دوم عباس عظیمی فرمانده منطقه پدافندهوایی شمال غرب در سخنانی با بزرگداشت یادوخاطره این شهدای بزرگوار وبیان خاطره ای از شهید داود برادری که این منطقه مزین به نام این شهید است، افزود:همانطور که فرماندهی معظم کل قوا فرموده اند: زنده نگهداشتن یاد شهید، از خود شهادت کمتر نیست و این وظیفه ما را در برابر خون و آرمان متعالی شهدا صدچندان می کند.

وی ادامه داد: ما همیشه و امروز بیشتر به روحیه جهاد و ایثار و فداکاری نیاز داریم. نباید اجازه داد یادوخاطرات شهدا وآنچه به خاطر آن رفتند وجاودانه شدند از فضای جامعه زدوده شود زیرا در اینصورت دشمنان به اهداف خود که همانا دور نگهداشتن جامعه وخصوصاً جوانان از تفکرات شهداست دست پیداخواهد کرد.

فرمانده منطقه پدافندهوایی شمال غرب در انتها خاطر نشان کرد: خانواده‌های شهدا سرمایه بزرگ اجتماعی ما هستند و احترام و تکریم آنان یک تکلیف بر گردن تمام آحاد جامعه است.

در ادامه این مراسم سرهنگ بازنشسته مرادزاده از همرزمان شهید داود برادری خاطراتی از آن شهید والامقام در دوران 8سال دفاع مقدس بیان نمود.

پانزدهم آذر ماه سال 1384 یک فروند هواپیمای نظامی سی – 130 ارتش که ماموریت انتقال خبرنگاران و تصویربرداران ارتش و رسانه های جمعی به منطقه چابهار را برای پوشش خبری رزمایش نیروی دریایی ارتش برعهده داشت به دلیل نقص فنی در مجتمع مسکونی توحید در نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران سقوط کرد و تمام 94 سرنشین هواپیما، جان خود را از دست دادند.

 
 
امتیاز دهی