تازه ترین خبرها
 

حجت الاسلام والمسلمین روشندل در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی شهید خسروی و خانواده های آنان گفت: همسران کارکنان نظامی به ویژه کسانی که در مناطق محروم و با شرایط خاص خدمت می کنند با صبر؛ ایستادگی و حمایت خود از شوهرانشان در اجر ایثار و فداکاری های آنان شریک هستند.

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی؛ حجت الاسلام محمد باقر روشندل رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی با حضور در گروه پدافند هوایی شهید خسروی شهرآباد ضمن دیدار با کارکنان این گروه پدافندی از سایت رادار شهید اقبال پور و مواضع دیده بانی گروه پدافند هوایی شهید خسروی بازدید کرد.

حجت الاسلام روشندل در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی شهرآباد و خانواده های آنان با اشاره به سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها در عرصه همسرداری و تربیت فرزند و حضور در عرصه های اجتماعی و به خصوص دفاع تمام عیار از ولایت گفت: زندگانی آن بانوی بزرگ حاوی برترین معارف و درس هایی است که اگر جامعه ما به خصوص زنان و دختران به آن ها در عمل پایبند باشند، در مسیر سعادت حقیقی دنیا و آخرت گام برمی دارند.

وی با تقدیر از نقش مهم همسران کارکنان نظامی گفت: همسران کارکنان نظامی به ویژه کسانی که در مناطق محروم و با شرایط خاص خدمت می کنند با صبر؛ ایستادگی و حمایت خود از شوهرانشان در اجر ایثار و فداکاری های آنان شریک خواهند بود.

وی زن در خانواده اسلامی را دارای جایگاه بلندی دانست و افزود: زن می تواند با ایفای صحیح نقش همسری و با برقراری آرامش در محیط خانه و خانواده و همچنین با ایفای نقش مادری و تربیت صحیح فرزندان در مسیر الهی نقش عظیمی در رشد و تعالی خانواده و به دنبال آن در جامعه داشته باشد. بر اساس تعاليم ديني، گرامي داشتن مقام مادران مايه ورود به بهشت است. کيفيت رفتار مادر در تربيت فرزند وارسته نقش تعيين‌کننده دارد. بنابراين، مادر شدن مسئوليتي است در قبال خود، شوهر، فرزند، جامعه و پروردگار و در سايه اين مسئوليت شخصيت‌هاي والاي انساني تربيت مي‌شود. مادر است که مسئوليت پرورشي ويژه‌اي به عهده دارد که ديگران از آن محرومند و هيچ‌کس نمي‌تواند جايگزين نقش او باشد.

حجت الاسلام روشندل ادامه داد: زنان علاوه بر نقش همسری و نقش مادری، جایگاه ممتازی در رشد و اعتلای جامعه به ویژه در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و تربیتی و آموزشی ایفا می کنند.

وی همچنین در پایان با تاکید بر لزوم معرفی شاخصه های سیره و سبک زندگی صدیقه کبری (س) گفت: ما باید بتوانیم بر اساس فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) به خصوص سبک زندگی فاطمی، محبت و صمیمیت میان همسران و فرزندان را در کانون خانواده تقویت کنیم و به جایگاه زن در امر تربیت فرزند اهمیت فوق العاده ای بدهیم چرا که بانوان و مادران، نسل آینده را می سازند.

در پایان این مراسم از همسران نمونه کارکنان که حائز رتبه در مسابقات فرهنگی و قرآنی بودند تقدیر شد.

 
 
امتیاز دهی