اخبار مرکز
در مرکز آموزش سمنان؛ مراسم افتتاحیه دوره معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی برگزار شد

مراسم افتتاحیه دوره معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی با حضور سرهنگ جانباز علی قمری و جمشید علی زاده از اساتید دوره معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی ارتش و از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس در محل مجتمع آموزشی اندیشه مرکز آموزش و میدان تیر شهدای وظیفه پدافند هوایی سمنان برگزار شد.

در این مراسم سرتیپ دوم شوکتی فرمانده مرکز آموزش و میدان تیر شهدای وظیفه پدافند هوایی سمنان به بررسی تاریخچه جنگ در جهان پرداخت و در ادامه گفت: فکر دشمنان ایران اسلامی این بود که در یک جنگ و حرکت برق آسا ایران را به شکست بکشانند ولی هیچگاه به این فکر پلید خود نرسیدند.

در ادامه مراسم سرهنگ خلبان سید داوود فرهادی به معرفی برنامه‌های هفته معارف جنگ و طرح درس و اساتید آن پرداخت و اظهار داشت: شخصیت شهید صیاد شیرازی از زمان قبل از انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و در دوران انقلاب رشد آن شروع شد.

همچنین سرهنگ قمری از فرماندهان و جانبازان عرصه دفاع و جهاد به بیان خاطرات فتح خرمشهر و عملیات بیت المقدس پرداخت و گفت: یکی از فرماندهان قهرمان دوران جنگ، شهید سپهبد صیاد شیرازی بود که بعد از 19 ماه با همکاری سایر نیروهای مسلح توانستند خرمشهر را از دستان دشمن متجاوز آزاد کنند.

در پایان از زحمات 2 جانباز و استاد بزرگوار این دوره معارف جنگ با اهدای هدیه و لوح یادبود تقدیر و تشکر شد.

 
امتیاز دهی