تازه ترین خبرها
 

امیر قاسم فراوان گفت: پدافند هوایی در حفظ دستاوردهای کشور و منطقه مشارکت داشته و در خواسته های کلان راهبردی کشور و منطقه نقش تعیین کننده ای دارد.

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع راهبردهای دفاع هوایی و پدافندی کشور و با حضور امیر قاسم فراوان مشاور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء روانه آنتن شد.

امیر قاسم فراوان با بیان اینکه در حوزه پدافند هوایی شاهد تحول بزرگ تاریخی هستیم، گفت: در حملات موشکی که چندی پیش به سوریه شد، تعداد قابل توجهی از موشک ها به اهداف نخورد و در دیدگاه بسیاری اهمیت پدافند هوایی روشن شد و متوجه بازدارندگی این سیستم شدیم.

وی اضافه کرد: در ایران شاهد رشد و شکوفایی در زمینه های مختلف علمی و فناوری هستیم و این شکوفایی باعث حسد دشمنان شده است. توسعه روزمره کشور در پروژه های مختلف، بهانه ای برای دشمنان شده است تا نسبت به ایران دشمنی خودشان را بیشتر کنند که این موضوع در زمینه های دفاعی و موشکی بیشتر به چشم می آید.

وی با اشاره به برخی همسایگان ناخلف کشور، اظهار کرد: این کشورها حاضرند دشمن را از دور دست وارد صحنه کنند اما از این همه امتیازات صلح جویانه که می تواند برای دنیای اسلام منفعت داشته باشد، دوری می کنند.

مشاور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، با بیان اینکه یکی از سازمان هایی که در حوزه اقدامات راهبردی پیشرفت بسیار داشته است قرارگاه پدافند هوایی خاتم است، گفت: پدافند هوایی در حفظ دستاوردهای کشور و منطقه مشارکت داشته و در خواسته های کلان راهبردی کشور و منطقه نقش تعیین کننده ای دارد.

وی افزود: پدافند هوایی راهکارهای پایه ای و محوری زیادی انجام داده است تا دستاوردهای کشور در شرایط قابل قبولی باقی بماند و دشمن نیز بر این مسئله اذعان دارد و می داند پدافند ایران با توجه به اینکه یک سازمان مستقل و یکپارچه است، با همه نیروهای مسلح یک ساختار هماهنگ و منسجم را تشکیل داده ایم.

 
 
امتیاز دهی