تازه ترین خبرها
 

آئین اختتامیه هفتمین دوره طرح بصیرت خانواده های کارکنان منطقه پدافند هوایی  شمال غرب (شهید برادری) با حضور حجت الاسلام خیرمحمدی معاون تربیت وآموزش اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا در سینما فجر این منطقه پدافندی برگزار شد.

حجت الاسلام خیرمحمدی در آئین اختتامیه پنجمین دوره طرح بصیرت خانواده های کارکنان منطقه پدافندهوایی شمال غرب(شهیدبرادری) در سخنانی گفت:فلسفه دوره های بصیرت این است که حواسمان جمع باشد چون عزت انسان به این است که حواسش جمع باشد.

وی تصریح کرد: شیطان همیشه  در پی شکار عزت انسان است وباید دانست عزت انسان از سه راه از بین میرود شامل گناه،حرام وغفلت وبی توجهی است.

معاون تربیت وآموزش اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا در ادامه  بااشاره به آیات شریفه20 تا 22 سوره مبارکه رعد افزود: انسان 2 نوع قیامت دارد:یکی قیامت کبری وعظمی است که همه جمع می شوند برای حساب بهشت وجهنم ودیگری قیامت صغری که از لحظه مردنش شروع میشود ومدت آن از لحظه جان دادن تا چیدن آخرین سنگ قبر است که در این فاصله 4 سئوال از انسان میشود:1- عمرت را چگونه سپری کردی2-جوانی ات را چگونه خرج کردی3- از کجادرآمد کسب کردی وکجا خرج کردی4- محبت اهل بیت(علیهم السلام).

حجت الاسلام خیرمحمدی ادامه داد: اما چگونه زندگی کنیم که به این چهار سوال جواب درست بدهیم تا قبرمان باغی از باغ های بهشت شود نه گودالی از گودال های آتشین جهنم.راهش عمل به عهد وپیمان با خداست ومهمترین عهدوپیمان که کلید ورود به عزت وشرف دنیا وآخرت می باشد، نماز است.

وی در انتها برنامه ریزی صحیح وبرخوردشایسته باجوانان را خواستار شد و افزود:پیامبر(ص) می فرمایند:روزی بر امت من می آید که هلاکت آنان به دست پدران ومادران خواهد بود،پس بیاییم از خواب غفلت بیدارشویم وبدانیم که راه مصونیت از تهاجم دشمن ارتباط با قرآن ونماز است،دینمان را جذاب کنیم نماز را برای فرزندانتمان شیرین کنیم.

گفتنی است :در هفتمین دوره طرح بصیرت خانواده ها که به همت عقیدتی سیاسی منطقه پدافندهوایی شمالغرب(شهید برادری) در طی چهار روز و با دعوت از اساتید حوزوی ودانشگاهی برگزار شد،کارکنان وهمسرانشان با مهارتهای زندگی از قبیل همدلی و روابط موثر در خانواده ،تربیت فرزند،مقابله با طرد شدگی و استرس و تبیین اثرات وسایل ارتباطات جمعی اینترنت-ماهواره-تلفن همراه وشبکه های اجتماعی بیشتر آشنا شدند.

 
 
امتیاز دهی