تازه ترین خبرها
 

محمد حسین صفار هرندی  عضو محمع  تشخیص مصلحت نظام  در جمع فرماندهان، اساتید و دانشجویان دانشگاه افسری خاتم الانبیاء (ص) گفت: امروز ایران سرعت علمی خوبی به خود گرفته است و از نظر شتاب علمی در سطح جهان رتبه اول را دارد.

دکتر صفار هرندی در ابتدای سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات کارکنان پدافند هوایی گفت: صیانت از آسمان کشور در حال حاضر بر عهده قرارگاه پدافند هوایی است و این صیانت در طول دوره های مختلف به ویژه در سال های اخیر به نحوی بوده است که می توان مدال افتخار را بر سینه پدافندیان زد.

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: یکی از نکات برجسته ای که در بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد، مخاطب قرار دادن جوانان است و کلماتی مانند جوان و جوانان خیلی زیاد بکار رفته است و این بدین معناست که آینده ای که مقام معظم رهبری ترسیم نموده اند با تکیه بر جوانان است و شما آینده سازان پدافند هم، جزئی از همین جوانان مورد تاکید هستید که می بایست در مسیر این بیانیه قدم بردارید.

وی افزود:انقلاب این روزها در معرض تهاجم از ناحیه بعضی از دوستان پیشین انقلاب است، دوستانی که خودشان قبلا از مدافعان انقلاب بودند و اکنون در بعضی مواقع از زبان آنها، انقلاب دچار بی مهری می شود و یکی از علل این بی مهری ها فاصله گرفتن از معنویت است و در بعضی از موارد جهالت است که باعث شده در حقانیت راه انقلاب شبهه ایجاد شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دوم سخنان خود گفت: ما خودمان را با کشور های ابر قدرت مقایسه نمی کنیم بلکه خودمان را با کشورهای هم طراز مقایسه می کنیم که روزی از ما خیلی جلوتر بودند و الان خیلی عقب تر هستند و امروز سرعت و شتاب علمی ایران در سطح جهان رتبه اول را دارد.

وی تصریح کرد: این شتاب گرفتن مرهون خون شهیدان انقلاب اسلامی است و ما باید این را قدر بدانیم و اینکه مانند کشورهایی مثل عربستان که دست نشانده آمریکا هستند، نیستیم به برکت همین انقلاب است.

وی داشتن فهم و درک سیاسی برای مسئولین را یک امر الزامی دانست و گفت: امروز باید فهم سیاسی مسئولین و سیاستمداران به گونه ای باشد که فکر نکنند تنها راه پیشرفت و جلو رفتن ،مذاکره با کشور هایی امثال آمریکاست بلکه راه های پیشرفت فراوان است و بحمد الله ایران جوانانی دارد که می تواند مستقلا به اوج قله های افتخار دست پیدا کند.

 
 
امتیاز دهی