تازه ترین خبرها
 

دومین جشنواره زوجهای جوان موفق نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان شرقی به همت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی وبا همکاری فرماندهی منطقه پدافندهوایی شمال غرب(شهید برادری)درسینما فجر این منطقه پدافندی برگزار شد.

دراین جشنواره که تعدادی از مقام های کشوری ولشکری ،جمعی کثیری  از کارکنان ،خانواده ها و بیش از 30 زوج جوان از نیروهای مسلح استان حضور داشتند،حجت الاسلام والمسلمین شعبانی(مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی) در سخنانی ضمن تبریک پیشاپیش اعیاد قربان وغدیر ،تسهیل ازدواج جوانان و فراهم آوری مقدمات آن را از وظایف خانواده ها و نهادهای متولی امر دانست وافزود: خانواده يكي از اساسي ترين و طبيعي ترين نيازهاي انسان به شمار مي آيد وبهترين مأمن و شايسته ترين كانون براي حصول  آرامش است و بسياري از مشكلات رواني حاصل از تنش هاي زندگي روزمرّه توسط يك خانواده سالم بهبود یافته وجبران مي شود.

 وی ادامه داد:ازدواج و موفقيت در آن به عنوان يك واقعه اجتماعي، زيستي و فرهنگي، به دليل نقش بنيادين آن در تشكيل خانواده از اهميتي بسيار برخوردار است، به گونه اي كه مي توان گفت بدون ازدواج، خانواده مفهوم چندان روشن و واضحي ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد:خانواده هاو مسئولین باید ایجاد زمینه های اشتغال و کسب در آمد، ازدواج آسان و تأمین حداقل ها برای ازدواج را بر خود فرض دانسته ودر راستای تحقق آن تلاش نمایند.

شایان ذکر است اجرای برنامه های متنوع نمایشی و برگزاری مراسم نمادین عروسی سنتی آذربایجان همراه با موسیقی محلی و اهدای لوح های یادبود  وهدایا به زوجهای جوان از دیگر قسمت های این جشنواره بود.

 
 
امتیاز دهی