تازه ترین خبرها
 

 حجت الاسلام روشن دل گفت: حضرت امام صادق علیه السلام در ادامه نهضت علمی پدر بزرگوارشان 4000 شاگرد تربیت کردند شاگردانی که تخصص های مختلف داشتند و هر کدام از مراجعه کنندگان را متناسب با سوالی که داشتند به یکی از شاگردان اجاع می‌دادند.
 به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی حجت الاسلام محمدباقر روشن دل رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی در سالروز شهادت حضرت امام صادق علیه السلام گفت: امام صادق علیه السلام داناترین مردم زمان خویش بود که خود می فرمود از من بپرسید قبل از اینکه مرا از دست بدهید.
 وی به عنوان شیعه جعفری اشاره کرد و افزود: نهال مذهب شیعه توسط پیامبر خاتم(ص) کاشته شده است چنان که ابن عباس می‌گوید وقتی آیه شریفه نازل شد پیامبر(ص) به علی(ع) می فرماید مقصود این آیه تو و شیعیانت هستید. همچنین پیامبر پیامبر(ص) به دفعات واژه شیعه را به کار برده است اما مکتب اهل بیت(ع) را مذهب جعفری می‌خوانند از آن جهت است که این نهال در زمان حضرت امام صادق(ع) گسترش پیدا کرد.
وی به دوران زندگی حضرت صادق (ع) اشاره داشت و بیان داشت: دوران امامت امام صادق(ع) به دو بخش تقسیم می‌شود بخش اول مصادف با ۵ تن از خلفای اموی بود که در رأس آنها هشام بن عبدالملک مروان و پدرش قرار دارند این پدر و پسر جنایات زیادی را مرتکب شدند عبدالملک مروان حجاج بن یوسف ثقفی را مسلط بر عراق کرد و ۱۲۰ هزار نفر را از دم تیغ گذراند وی همچنین به دستور عبدالملک کعبه را ویران کرد. هشام نیز جنایات زیادی کرد ازجمله سرکوب قیام زید بن علی و به دار آویختن سر او در دروازه شام و بدنش در شهر کوفه به مدت چهار سال بخش دوم امامت حضرت صادق مصادف با دو تن از خلفای عباسی یعنی سفاح و منصور بوده است بنی عباس توسط مردمی به سر کار آمدند که با شعار رضایت و محبت اهل بیت قیام کردند اما بعد ورق برگشت تا جایی که منصور خلیفه دوم عباسی در روز عرفه بر روی منبر رفت و گفت: من خلیفه خدا بر روی زمین هستم من حاکم خدا هستم من خزانه‌دار خدا هستم و هر گاه خدا بخواهد چیزی به شما مردم عطا کند از طریق من عطا می کند وی بارها نقشه شهادت آن حضرت را در سر پروراند و در نهایت آن بزرگوار را به شهادت رساند.

 
 
امتیاز دهی