تازه ترین خبرها
 

رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی گفت: امروز مصادف با سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها که به عنوان روز دختر نامگذاری شده و یازدهم همین ماه مصادف با میلاد با سعادت آقا علی بن موسی الرضاست که این فاصله معروف به دهه کرامت است، بدون شك اين نامگذاري فرصتي مناسب براي توجه بيشتر و برنامه ريزي هاي بهتر براي دختران در کشور است.
به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی، حجت الا سلام روشن دل ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، دهه کرامت و روز دختر گفت: این ایام فرصت مناسبیست تا مسائل مربوط با دختران مانند افزايش خود باوري و اعتماد به نفس ، گسترش فرهنگ حيا و حجاب، اصلاح نگرشهاي جامعه و خانواده نسبت به دختران و همچنين ارائه الگوهاي مناسب و بهره مندي از الگوهاي ديني براي انتخاب روش زندگي مورد توجه قرارگیرد.
وی خطاب به خانواده ها افزود: اگر دختران در محيط خانه از نظر روحي و عاطفي و محبت اشباع نشوند و شخصيت آنها محترم شمرده نشود براي رفع نيازهاي روحي خود،اين موارد را بيرون از خانه جست و جو مي كنند كه اين امر عواقب خطرناكي به دنبال خواهد داشت.
رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی به زندگی حضرت معصومه اشاره کرد و افزود: این بزرگوار در سنه ۱۷۳ هجری قمری در مدینه دیده به جهان گشود ده ساله بود که پدر بزرگوارش را از دست داد در دوران امامت برادرش آقا علی بن موسی الرضا(ع) در کنار آن حضرت بود تا وقتی که مامون به اجبار و اکراه آقا امام رضا(ع) را به مرو برد. پس از یکسال این خواهر به اشتیاق دیدار برادر به سوی مرو حرکت کرد به ساوه که رسید بیمار شدند سوال کردند تا قم چقدر فاصله است گفته شد ده فرسخ حضرت معصومه سلام الله علیها دستور دادند که به سوی قم طی مسیر شود و پس از ۱۷ روز حضور ایشان در قم دار فانی را وداع گفتند بدن مطهرش را غسل داده و در این محل که اکنون زیارتگاه است دفن شد.
حجت الاسلام روشن دل به اهمیت حرم حضرت معصومه(س) در کلام اهل بیت اشاره کرد و بیان داشت: امام جعفر صادق علیه السلام می فرماید برای خدا حرمیست که کعبه است برای رسول خدا حرمی است که مدینه است برای امیرمومنان علیه السلام حرمی است که کوفه است و برای من و بعد از من حرمی است که در قم است در آنجا دختری از نسل موسی بن جعفر علیه السلام به نام فاطمه دفن می شود که به سبب او شیعیان شفاعت شده وارد بهشت می شوند.
وی حضور بانوان در اجتماع  را تحت معیارهایی صحیح دانست و گفت: معیارها و ضوابط حضور زن در تمامی فعالیت‌های اجتماعی اولا رعایت حجاب و عفاف و عدم اختلاط با مردان نامحرم است چنانکه در قرآن در سوره مبارکه نور به رعایت حجاب و عفاف اشاره شده است عفت در نگاه، گفتارو رفتار. دوما عدم تعارض اشتغال بانوان با حقوق شوهر، یعنی جهاد زن خوب شوهرداری است نه باید به گونه‌ای رفتار شود که این دو با هم تعارض پیدا کنند سومین ضابطه تناسب شغل با ویژگی های زنانه است و چهارمین ضابطه عدم تعارض شغل زن با وظیفه مادری است یکی اهداف مهم ازدواج بقاء نسل و یکی از رموز خوشبختی انسان داشتن فرزند است و اصلی ترین بخش در این مسئولیت دوران بارداری و شیرخوارگی و سال‌های نخست زندگی فرزند است که میبایست مدیریت شود.

 

 
 
امتیاز دهی