مصاحبه ها

1394/5/30 جمعه

حجت الاسلام پرورش:آمادگی کامل منطقه پدافند هوایی مرکزی برای برگزاری ششمین جشنواره سراسری حدیث

به مناسبت برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری حدیث قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در منطقه پدافند هوایی مرکزی گفتگویی داشتیم با حجت الاسلام حسن پرورش رییس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی که در ادامه می خوانیم.

 

به مناسبت برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری حدیث قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در منطقه پدافند هوایی مرکزی گفتگویی داشتیم با حجت الاسلام حسن پرورش رییس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی که در ادامه می خوانیم.
 

- توضیح مختصری در خصوص منطقه پدافند هوایی مرکزی و فعالیت های فرهنگی انجام شده در این منطقه بیان نمایید.

- منطقه پدافند هوایی اصفهان یک منطقه حساس از بعد عملیاتی برای پدافند هوایی است و به لحاظ قرار گرفتن مراکز مهم و حیاتی هسته ای نطنز و ucf  اصفهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بالطبع به واسطه حضور عزیزانمان در پدافند هوایی جهت پاسداری از فضای کشور عزیزمان در این مراکز حساس رسالت مجموعه عقیدتی سیاسی نیز سنگین تر خواهد بود.

مجموعه عقیدتی سیاسی خدمت به کارکنان را از وظایف ذاتی خود قلمداد می کندو با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به توجه به سرپنجه ها برنامه های فرهنگی خودمان را از مواضع پدافندی شروع کرده ایم که از جمله این فعالیت ها می توان به برپایی نماز جماعت، سرکشی از مواضع، ایجاد کتابخانه سیار و برگزاری ویژه برنامه ها در مناسبت ها اشاره کرد.

همچنین پشتیبانی عقیدتی و آموزشی مرکز آموزش عالی رسته ای که سال گذشته در منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی افتتاح شد و اولین دوره آن نیز برگزار گردید از فعالیت های دیگر عقیدتی سیاسی این منطقه بوده است.

-    در خصوص برگزاری ششمین جشنواره حدیث و فعالیت های عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی اصفهان توضیحاتی بفرمایید.

-    خداوند عنایت نموده که امسال ما میزبان جشنواره سراسری حدیث قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) باشیم که این مسئله را به عنوان یک توفیق الهی و سعادتی برای خود می دانیم.

 جشنواره سراسری حدیث قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) برای اولین بار در منطقه شهید نصر اصفهانی برگزار می شود که جای تقدیر از مسولین تصمیم گیرنده ای که این منطقه را جهت برگزاری این جشنواره انتخاب نموده اند وجود دارد.

از حدود یک ماه قبل برنامه ریزی های مربوط به برگزاری این جشنواره در این منطقه پدافند هوایی آغاز گردیده و حدود یک هفته است که کارهای اجرایی آن آغاز شده است.

هماهنگی های لازم جهت اسکان و پذیرایی شرکت کنندگان، آمادگی سالن مراسم، تبلیغات محیطی و میدانی، هماهنگی با رسانه ها و دعوت از میهمانان از جمله فعالیت های انجام شده است و منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی آمادگی کامل جهت برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری حدیث قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) را دارد.

این جشنواره امروز سی ام تیر با پذیرش و اسکان شرکت کنندگان آغاز شده و فردا صبح مراسم افتتاحیه و آزمون حدیث برگزار شده و روز پنجشنبه یکم مرداد مراسم اختتامیه و اهدا جوایز با حضور فرماندهان و مسولین برگزار خواهد شد.

- برگزاری جشنواره حدیث و برنامه هایی از این قبیل تا چه حد در روحیه و زندگی کارکنان موثر می باشد؟ لطفا توضیح بفرمایید.

در راستای ترویج فرهنگ غنی اهل بیت (ع) بحث جشنواره حدیث بسیار موثر است و یک شوقی در کارکنان و خانواده ها برای شرکت در این جشنواره وجود دارد و باعث می شود که کارکنان و خانواده های آنان یک تحرکی داشته باشند در راستای انس هر چه بیشتر با کلام اهل بیت(ع)؛ در احادیث اهل بیت(ع) نیز به مسئله حفظ احادیث تاکید شده چنانچه امام صادق(ع) می فرمایند:کسی که چهل حدیث از احکام حلال و حرام ما را که برای مردم بیان کردیم حفظ کند در قیامت فقیه برانگیخته می شود.

این روحیه و فرهنگ هرچه قدر در بین کارکنان عمق پیدا کند مشکلاتی که گاها در بین خانواده ها و جوانان وجود دارد قطع به یقین کم خواهد شد چرا که  کسی که انس با کلام اهل بیت(ع)داشته باشد دنبال معضلات و گرفتاری های اخلاقی و مشکلات دیگر که مانع سعادت انسان می شود نمی رود لذا باید اینگونه برنامه ها با شور و هیجان هر چه بیشتر برگزار شود و نخبگان و دست اندر کاران باید برای ارتقا کمی و کیفی این برنامه ها تلاش و فکر کنند.

 

 
 
امتیاز دهی