مصاحبه ها

1392/6/10 یکشنبه

حجت‌الاسلام والمسلمين عديده :حضور 400 حافظ قرآن در قرارگاه خاتم‌الانبياء(ص)/ 14 شهريور برگزاري مسابقات سراسري

معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به فعاليت‌هاي مناسب اين قرارگاه در زمينه حفظ قرآن كريم گفت: در حال حاضر نزديك به 400 حافظ قرآن كريم در اين قرارگاه فعاليت مي‌كنند.

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد عديده، معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص)، در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، با اشاره به سالگرد تفكيك اين قرارگاه از نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، گفت: براي اين ايام برنامه‌هاي قرآني متنوعي در نظر گرفته‌ايم كه برگزاري محفل انس با قرآن كريم يكي از اين برنامه‌ها است.

وي زمان برگزاري اين محفل را روز چهارشنبه، ششم شهريورماه عنوان كرد و افزود: در اين محفل كريم منصوري و مهدي عادلي، دو نفر از قاريان بين‌المللي كشورمان حضور خواهند داشت، اين محفل ساعت 9 صبح روز چهارشنبه در حسينيه جماران و با حضور مسئولان و فرماندهان قرارگاه خاتم‌الانبياء(ص) برگزار مي‌شود.

اجراي برنامه قرآني در 40 يگان سراسر كشور

معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به فعاليت 9 منطقه و 40 يگان در سراسر كشور، تصريح كرد: در اين ايام علاوه بر تهران در اين مناطق نيز محافل انس با قرآن كريم با حضور قاريان ممتاز كشوري برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام عديده يكي از افتخارات ارتش جمهوري اسلامي ايران را برگزاري 34 دوره رقابت قرآني در 34 سالي كه از پيروزي انقلاب اسلامي گذشته است، عنوان و خاطرنشان كرد: تاكنون كه 34 سال از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي گذشته است، 34 دوره رقابت قرآني برگزار شده است، يعني هر سال يك دوره مسابقات قرآني، كه اين امر نشان دهنده توجه به قرآن كريم در ارتش جمهوري اسلامي ايران است.

تنوع در برگزاري برنامه‌هاي قرآني

وي مسابقات قرآن ارتش جمهوري اسلامي ايران را داراي سطح بسيار بالايي دانست و گفت: فعاليت‌هاي قرآني كه در سطح قرارگاه و مجموعاً ارتش داريم، داراي تنوع بسيار خوبي است كه اين تنوع شامل برگزاري مسابقات قرآن، برگزاري مسابقات حديث، برگزاري محافل انس با قرآن كريم و ... است.

معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) افزود: يكي ديگر از برنامه‌هاي قرآني ما برگزاري كلاس‌هاي قرآني در اول ساعت اداري روز سه‌شنبه هر هفته است، در همه يگان‌ها در سراسر كشور در روزهاي سه‌شنبه اين كلاس‌هاي آموزشي را در سطوحي هم‌چون، مفاهيم، روخواني و روان‌خواني و ... برگزار مي‌شود.

برگزاري 850 كلاس آموزش قرآني در ماه مبارك رمضان

حجت‌الاسلام عديده تصريح كرد: علاوه بر همه اين فعاليت‌ها در طول ماه مبارك رمضان در تمام يگان‌هاي سراسر كشور كلاس‌هاي آموزش قرآن كريم در سطوح مختلف برگزار مي‌شود، به عنوان مثال امسال در سطح قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء(ص) بيش از 850 كلاس آموزش قرآن كريم را برگزار كرده‌ايم كه 204 كلاس از در تهران و بقيه در ساير نقاط كشور برگزار شده است.

وي تجليل از برگزيدگان قرآني را يكي ديگر از برنامه‌هاي قرآني قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) عنوان كرد و گفت: علاوه بر برگزاري كلاس‌هاي آموزش قرآن براي كاركنان، اين كلاس‌ها ويژه همسران و فرزندان كاركنان نيز برگزار مي‌شود.

حضور 15 هزار نفر در فعاليت‌هاي قرآني قرارگاه خاتم‌الانبياء

معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) استقبال از برنامه‌هاي قرآني در ارتش جمهوري اسلامي ايران را بسيار مطلوب ارزيابي كرد و افزود: به عنوان مثال در جشنواره حديث در قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در مجموع نزديك به 10 هزار شركت كننده در مراحل مختلف داشته‌ايم كه رقم بسيار قابل توجهي است. در بحث مسابقات قرآني نيز به نسبت سال گذشته با رشد بسيار مطلوبي مواجه بوده‌ايم، به طور كلي بايد بگويم كه در برنامه‌هاي قرآني ما چيزي نزديك به 15 هزار نفر حضور دارند.

حجت‌الاسلام عديده در ادامه در مورد در نظر گرفتن برنامه‌هاي تشويقي و ترغيبي براي حضور بيشتر كاركنان و خانواده‌هاي آنها در برنامه‌هاي قرآني، اظهار كرد: در اين مورد سعي كرده‌ايم كه مكان برگزاري مسابقات نيز داراي بعد انگيزشي باشد، يعني با انتخاب مشهد براي ميزباني مسابقات سعي كرده‌ايم از فضاي معنوي اين مكان مقدس براي ايجاد انگيزه در كاركنان جهت حضور در برنامه‌ها استفاده كنيم. همچنين هديه سفر به اماكن مذهبي به نفرات برگزيده مسابقات نيز يكي ديگر از موارد تشويقي است كه در جذب كاركنان و خانواده‌هاي آنها به برنامه‌هاي قرآني اثرگذار بوده است.

فعاليت ريشه‌اي در زمينه حفظ قرآن كريم

وي در ادامه به بحث در مورد تربيت حفاظ قرآني پرداخت و خاطرنشان كرد: در بحث تربيت حفاظ قرآني سعي كرد‌ه‌ايم ريشه‌اي‌تر عمل كنيم، اكنون در برخي شهرك‌ها دوره‌هاي حفظ قرآن كريم را برگزار كرده‌ايم كه در آنها از كودك سه ساله تا بزرگسال حضور دارند و به حفظ قرآن كريم مبادرت مي‌ورزند و يك كار ريشه‌اي مناسب در اين زمينه در حال انجام شدن است، همچنين هم‌اكنون نزديك به 400 حافظ قرآن كريم از پنج جزء گرفته تا حافظ كل قرآن كريم در مجموعه قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) مشغول به فعاليت هستند.

حجت‌الاسلام عديده در پايان در مورد مسابقات قرآن اين قرارگاه خاطرنشان كرد: مرحله سراسري مسابقات قرآن قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) از 14 تا 16 شهريورماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد كه برگزيدگان اين مسابقات به مرحله نهايي مسابقات قرآن ارتش راه مي‌يابند.

 

 
 
امتیاز دهی